1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Van Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Konseri

Van Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Konseri

Van Büyükşehir Belediyesi'nden Halk Konseri
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında sanatçılar Servet Kocakaya ve Xezal'ın katılımıyla büyük bir konser düzenlendi.


Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Ramazan ayı etkinlikleri devam ediyor. Bu yıl başlatılan uygulamalarla mahallerde ve ilçelerde sosyal ve sanatsal etkinliklere önem veren belediye, yine büyük halk konserleri ile vatandaşlarla bir araya getiriyor. Belediye tarafından kentte bulunan Musa Anter Parkı Kültür Kavşağı’nda düzenlenen halk konserine Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya’nın yanı sıra binlerce kişi katıldı. Konser alanın tamamen dolduğu etkinlikte vatandaşlar çalınan müzikler eşliğinde doyasıya eğlendi. Halk konserinde ilk olarak sahne alan MKM sanatçısı Xezal, seslendirdiği parçalarla vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. 


Daha sonra sahne alan sanatçı Servet Kocakaya’ya ise vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gewrê şarkısıyla sahne alan Kocakaya, parçasını bitirdikten sonra Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya sahneye çıktı. Eş Başkanlar burada sanatçılar Kocakaya ve Xezal'a çiçek takdim etti. Her iki sanatçıya da teşekkür eden eş başkanlar Van’da olmalarından dolayı Kocakaya’ya teşekkür etti. Çiçek takdimin ardından sahneye devam eden Kocakaya ise, seslendirdiği parçalarla vatandaşlara kimi zaman duygusal anlar kimi zaman ise keyifli anlar yaşattı. Van’ı çok sevdiğini ve Van’ın çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden Kocakaya, bu kenti güzelleştiren en büyük neden ise insanlarının sıcakkanlı ve dost olmasından kaynaklandığını söyledi. Kocakaya, konseri söylediği Kürtçe-Türkçe oyun havaları ile bitirdi. Konser alanında bulunan binlerce kişi ise halaya durarak, renkli görüntüler oluşturdu. Konser gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

3-268.jpg

4-207.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT