1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Büyükşehir Belediyesi'nden Başbakana Cevap: Van Tarihinin En Karanlık...

Van Büyükşehir Belediyesi'nden Başbakana Cevap: Van Tarihinin En Karanlık...

Van Büyükşehir Belediyesi'nden Başbakana Cevap: Van Tarihinin En Karanlık...
A+A-

Başbakan'nın Van'daki konuşmasında Van Büyükşehir Belediyesi'ne 400 Milyon TL'yi sormuştu. Bu soru üzerine Van Büyükşehir Belediyesi bir yazılı açıklama ile yanıt verdi. Açıklamada Van tarihinin en karanlık belediyecilik dönemini Ak Parti döneminde yaşadı

 Başbakan'nın Van'daki konuşmasında Van Büyükşehir Belediyesi'ne 400 Milyon TL'yi sormuştu. Bu soru üzerine Van Büyükşehir Belediyesi bir yazılı açıklama ile yanıt verdi.

İŞTE BELEDİYENİN O AÇIKLAMASI:

"Van Büyükşehir Belediyesi önceki hafta Van'da katıldığı bir programda 'Belediyeye 400 Milyon TL gönderiyoruz. Ne yapıyorlar bu paraları' şeklinde açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım'a cevap verdi. Büyükşehir açıklamasında, "O paranın nereye gittiğini, 2015 yılının neredeyse yarısı boyunca belediyemizde görevlendirdiği müfettişlerine sorsun" ifadelerine yer verdi.

Van Büyükşehir Belediyesi, önceki hafta Van'da katıldığı bir programda 'Belediyeye 400 milyon TL gönderiyoruz. Ne yapıyorlar bu paraları' şeklinde açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım'a cevap verdi. Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan açıklamada, "Van halkının teveccühü ile ilk defa üst üste yerel seçimleri kazanmış olan belediye yönetimimiz, her seçim sonrasında hükümetin hedefi haline gelmiştir. Bir önceki dönem belediye yöneticilerimiz hakkında başvurulan tutuklama müessesesi, bu dönemde ise büyükşehir meclisimiz, yönetimimiz ve birimlerimiz müfettiş kuşatmasına alınmış, Van’ın ve halkın yararına olan tüm kararlarımız ve uygulamalarımız hakkında soruşturmalar ve davalar açılmıştır.  Sık sık Van kentine “çıkarma” yapan bir takım siyasetçilerin her defasında karşılaştıkları sönük karşılama tabloları hayal kırıklıklarına neden olmakta, bunun sonucunda da halkın kurumlarına saldırmaktadırlar. 10 Haziran tarihinde kente gelen Başbakan, Van Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yanlış, yalan ve dezenformasyon amaçlı beyanlarda bulunmuştur. Belediyeye 400 milyon TL gönderdiklerini ve bunun nereye harcandığını bilmediklerini beyan etmiştir. Oysa ki 2015 yılının neredeyse yarısı boyunca belediyemizde görevlendirdiği müfettişleri, her harcamayı didik didik incelemiş ve 2009 yılından 2015 yılına kadar Van Büyükşehir Belediyesi'nde hiçbir usulsüzlük, yolsuzluk yapılmadığı raporlanmıştır. Dahası; belediye olarak her yıl tüm gelir-gider tablolarımızı şeffaf bir şekilde kamuoyuna açıklıyor ve halkımıza bunun hesabını veriyoruz" ifadelerine yer verildi."

"Van tarihinin en karanlık belediyecilik döneminin AKP dönemi olduğuna vurgu yapılan açıklamanın sonunda ise şu ifadelere yer verildi; "Van Belediyesi tarihinin en karanlık ve talihsiz döneminin kendi yönetimlerinin olduğu dönem gerçekliğinin hezeyanı ile yapılan bu açıklamaları halkımızın takdirine havale ediyoruz. Van Büyükşehir Belediyesi olarak, dün olduğu gibi bundan sonrada halkımızın hizmetinde olacağımızı, halkımızın da kesinlikle bu tür talihsiz açıklamalara değer biçmemesini diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla"

A+A-

HABERE YORUM KAT