1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Süphan'da

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Süphan'da

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Süphan'da
A+A-

Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, beraberinde ki Edremit Belediye Eş Başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan ile birlikte Süphan Mahallesi’nde yapılacak çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

 


Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya beraberinde ki Edremit Belediye Eş Başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan ile birlikte sabahın erken saatlerinde Süphan Mahallesi’nde çeşitli temaslarda bulundu. Mahallede yapılacak olan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Çoban ve Kaya’ya, Edremit Belediye Eş Başkanları Sevil Rojbin Çetin ve Abdulkerim Sayan, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sedat Töre, Fen İşleri ve İmar İşleri Daire Başkanları, VASKİ yöneticilerinin yanı sıra belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Mahallede bulunan sokaklarda incelemelerde bulunan Çoban ve Kaya, birincil sorunları not ederek, sorunların acilen çözülmesi için yetkililere talimat verdi. Yine su sorunun yoğun yaşandığı mahallede su sorunun çözümü için vatandaşlarla bilgi alışverişinde bulunan Çoban ve Kaya, su sorununun kaçak sular kullanımından dolayı yaşandığını belirttiler. Kaçak sulamanın önüne geçilmesi halinde su sorunun çözüleceğini ifade eden Kaya, belediye ekiplerinin kaçak suların önüne geçilmesi için çalıştığını, yurttaşların da kaçak suların önüne geçilmesi için belediye ekiplerine yardımcı olmasını istedi.


Çoban ve Kaya beraberindekilerle birlikte daha sonra mahalle de bulunan sorunların yerinde tespiti için mahalle de bulunan ara sokakları gezdi. Vatandaşlar tarafından ikram edilen çayı içen Çoban ve Kaya, burada mahalleli ile sohbet etti. Mahallede tandır ekmeği pişiren kadınlar ise Çoban’a ekmek ikramında bulunurken, mahalle de bulunan çocuklar Çoban ve Kaya sevgi gösterilerinde bulundu. 2009 seçimlerinde o dönemde DTP’den Van Belediye Başkanı seçilen Bekir Kaya’nın seçildiği günde dünyaya gelen ve ailesi tarafından Bekir Kaya ismi verilen küçük çocuğa Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya, ilgi göstererek çocuğu sevdi. Çoban ve Kaya ile beraberindekiler daha sonra mahallenin değişik yerlerinde temaslarda bulundu. Yol sorunlarının çözülmesi için yurttaşlara söz veren Çoban ve Kaya, sorunların bir an önce çözülmesi için planlama yapacaklarını dile getirdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT