1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN BELEDİYESİ’NDEN YOL ASFALTLAMA ÇALIŞMASI

VAN BELEDİYESİ’NDEN YOL ASFALTLAMA ÇALIŞMASI

VAN BELEDİYESİ’NDEN YOL ASFALTLAMA ÇALIŞMASI
A+A-

Van Belediyesi, mahallelerde başlattığı çalışmalara devam ederken, yıl içerisinde yapılması planlanan 200 bin ton asfaltı da 250 bin tona çıkardı.


Van Belediyesi, mahallelerde başlattığı yol asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Yenimahalle’de çalışmalarını tamamlayan belediye ekipleri, Karşıyaka Mahallesi’nde de bugüne kadar asfaltlanmayan sokakları asfaltlamaya başladı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Van Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bekir Kıran, Karşıyaka Mahallesi’ne 20 kilometre asfalt yapılacağını belirtti. 2013 sezonun başından şu ana kadar 47 kilometre asfalt serimi yaptıklarını belirten Kıran, yıl içerisinde yapmayı planladıkları 200 bin ton asfalt oranını da Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın isteği üzerine 250 bin tona çıkardıklarını kaydetti.


Belediye başkan yardımcıları Vali Mithatbey Mahallesi’nde yapılan kilitli parke taşı çalışmalarını inceledikten sonra Briketçiler Sitesi esnafları ile bir araya geldi. Esnafların sorunlarını dinleyen başkan yardımcıları, Altıntepe Mahallesi’ne de geçerek buradaki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.
Altıntepe Mahallesi sakinleri de belediye yetkililerine teşekkür ederek, asfaltlanan yolların ortasında kalan elektrik direklerinin ilgililer tarafından kaldırılmasını istediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT