1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VAN BELEDİYESİ’NDEN ÖNEMLİ PROJE

VAN BELEDİYESİ’NDEN ÖNEMLİ PROJE

VAN BELEDİYESİ’NDEN ÖNEMLİ PROJE
A+A-

Van Belediyesi’nin sunduğu ve Alman Kalkınma Bankası (KFW) tarafından kabul edilen ‘Atık su arıtma tesisi birinci ünitesi onarım ve bakım’ projesinin ihalesi gerçekleştiriliyor.

Alman Kalkınma Bankası (KFW) tarafından açılan ‘Hibe Programı’ kapsamında Van Belediyesi’nin sunduğu ‘Atık su arıtma tesisi birinci ünitesi onarım ve bakım’ projesi kabul edildi. Kabul edilen projenin iki aşamalı yapılan ihalesinin ilk aşaması tamamlandı. Biri Almanya, üçü ise Türkiye’den firmanın katılım sağladığı ihale sonucunun ise çarşamba günü açıklanacağı belirtildi.
 

İhalenin bitimi ile birlikte ihaleyi alan firma belediyenin atık su arıtma tesisinin atıl durumda bulanan birinci ünitesini devreye alacak. Yılsonuna kadar bitirilmesi planlan çalışmalar ile birlikte özellikle Van Gölü’ne akan ve kirliliğe neden olan atıkların yüzde 25’i daha arıtılacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Mehmet Özköseoğlu, “Bu ihale ile göle akan suyun yüzde 25’i daha arıtılması kentimiz için önemlidir. Şu an yapılan ihalenin komisyonunda danışman firmamız olan Consul Aqua’dan 3, Van Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü’nden ise 3 personel ihaleyi gerçekleştiriyor. Belediyemiz şu ana kadar Van Gölü’nün temiz tutulması için çok önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu ihalemiz de bu çalışmalarımızdan biridir. Bu konuda belediye olarak üzerimize düşen çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT