1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Belediyesi Zabıtaları Şarküteri ve Kasapları Denetledi

Van Belediyesi Zabıtaları Şarküteri ve Kasapları Denetledi

Van Belediyesi Zabıtaları Şarküteri ve Kasapları Denetledi
A+A-

Van Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kent genelinde faaliyet yürüten şarküteri ve kasaplara yönelik bir denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde hijyen ve diğer kurallara uymayan esnaflar hakkında uyarılarda bulunan Zabıta ekipleri, bazı işyerlerine ise cezai işl

 

WanHaber.com Haber Merkezi

Van Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kent genelinde günlük olarak yaptıkları çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri kent merkezinde bulunan kasapları, şarküteri, Kasaplar ve Peynirciler çarşısında denetleme yaptı. Günün erken saatlerinde yapılan denetleme çalışmalarına Van Belediyesi Zabıta Müdürü A.Vahap Kıpçak ve zabıta müdürlüğüne bağlı ekipleri katıldı. İlk olarak merkezde bulunan şarküteri marketlerinde denetimler yapıldı. Yapılan denetlemelerde satışa sunulan tüm gıda malzemelerinin sağlığa uygun olup olmadığı, ürünlerin kullanma tarihleri, personellerin, depoların ve satış yapılan alanlardaki hijyen durumları titizlikle incelendi.

 Burada yapılan denetlemeler sonucunda birçok iş yerine tutanaklar tutulup, uyarı cezaları kesildi. Buralarda yapılan denetlemelerden sonra Zabıta müdürlüğü ekipleri çarşı merkezinde işyerlerinin yaptıkları kaldırım işgallerini denetleyerek kaldırımlara bırakılan eşyalar kaldırdı. Zabıta ekipleri kaldırım işgallerini yapan birçok esnafa uyarı yaparak bir daha bırakılmaması konusunda ikazlar yaptı. Buradaki denetleme çalışmalarını tamamlayan Zabıta ekipleri Kasaplar ve Peynirciler Çarşısına geçti. Pasajda bulanan iş yerlerinin tamamında denetleme yapan zabıta ekipleri iki iş yerine hijyenin daha yapılması için ikaz cezası verdi.

Kıpçak: İhmaller yapıldığı an gereği yapılacak

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü A.Vahap Kıpçak günlük olarak rutin çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ve buna devam edeceklerini belirterek ’’Van Belediyesi olarak özellikle yurttaşlarımızın sağlığı ve huzuru için kent genelinde çalışmalarımızı hassasiyet ile yürütüyoruz. Yiyecek ve içecek malzemelerinin satışa sunulan tüm noktalarda denetleme ve inceleme çalışmalarımız devam edecek. Bu alanlarda ihmaller yapıldığı anda gereğini yaparak bunu önüne geçeceğiz. Kent merkezinde yapılan kaldırım işgalleri, seyyar satıcıların oluşturdukları sorunlar, dilenciler ve buna benzer tüm sorunların önüne geçmek için çalışmalarımıza daha fazla önem vererek elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Kıpçak son olarak yurttaşların şikâyetleri ve önerileri için Zabıta Müdürlüğüne bilgi vermelerini istedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT