1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Belediyesi Kültür Sanat Merkezi kayıtları sürüyor

Van Belediyesi Kültür Sanat Merkezi kayıtları sürüyor

Van Belediyesi Kültür Sanat Merkezi kayıtları sürüyor
A+A-

Van Belediyesi’ne bağlı Kültür Sanat Merkezi’nde 12 dalda açılan kursların kayıt süresi 15 Ekim de son bulacak. Kültür merkezinden ilk dönem de değişik kurslardan yaklaşık 1000 kişi mezun oldu.

 

Van Belediyesi tarafından 2010 yılında temelleri atılan ve geçen yıl bitirilerek çalışmalarına başlayan bölgenin en büyük kültür ve sanat merkezi bu yılda birçok dalda öğrenciler alacak.

Van Belediyesi çatısı altında çalışmalarını sürdüren Kültür Sanat Merkezi, yeni dönem kurs kayıtları 15 Ekim de son bulacak. Yeni dönemde, fotoğraf, bağlama, gitar, keman, piyano, kaval, ritim, heykel, resim, sinema, tiyatro ve Kürtçe dil kurslarına öğrenciler alınacak. İlk dönem mezunlarını bu yıl veren kültür merkezinden yaklaşık 1000 kişi değişik kursları bitirerek mezun oldu. Kurs düzeyinde devam eden çalışmalar sonucunda, kültür merkezinde akademik bir düzeyin oluşturulması hedefleniyor. 15 Ekim tarihinde Kültür Merkezine başvuran öğrencilerin başvuruları alınacak. 18 yaşından küçük çocuklar ise başvuru yapmak için velileri ile birlikte belgeyle başvurmaları gerekiyor.

Yer: Van Belediyesi Kültür Merkezi Orhan Doğan Caddesi üzeri

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT