1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van Belediye Meclisi 2013 Yılı İlk Toplantısını Yaptı

Van Belediye Meclisi 2013 Yılı İlk Toplantısını Yaptı

Van Belediye Meclisi 2013 Yılı İlk Toplantısını Yaptı
A+A-

Van Belediye Meclisi, 2013 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi başkanlığında yapılan toplantıda birçok önerge ve yapılacak çalışmaların raporları sunuldu. Cez

Van Belediye Meclisi, 2013 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi başkanlığında yapılan toplantıda birçok önerge ve yapılacak çalışmaların raporları sunuldu. Cezaevinde Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile görüşen Abi, Kaya'nın meclis üyelerine gönderdiği selamı iletti. Selamın iletilmesinin ardından BDP ve AK Partili meclis üyeleri söz alarak görüşlerini ifade etti. AK Parti grubu adına konuşan M. Yasin Ertürk, Kaya'nın gönderdiği selam için teşekkür ederek, "Kendisinin en kısa sürede cezaevinden çıkıp ailesine kavuşmasını ve ilimizi yönetmeye devam etmesini diliyoruz" dedi.
BDP grubu adına söz alan Cahit Bozbay ise, belediye yönetimine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, "Belediye Başkanımız Bekir Kaya'yı bir sonraki meclis toplantısında görme umudumuz ve dileğimiz var. Kendisinin selamlarına bizde selam gönderiyoruz. Kürt sorununda umutların yeşerdiği bugünde yapılan gözaltı süreçleri umutları köreltiyor. Kente hizmet götüren bir kurumuz. Dolayısıyla seçilmişlerin bu şekilde antidemokratik yöntemlerle içeride bırakılması, bu sürece zarar verecektir. Biran önce bu sürecin son bulması, KCK adı altında devam eden siyasi soykırım operasyonların son bulmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından meclise 'Başıboş sokak hayvanlarının durumu ve ıslahı', 'Cumhuriyet Caddesi'nde yaşanan park sorunları' gibi güncel sıkıntılar belediye meclis toplantısı gündemine alındı. Meclis gündemleri hafta sonuna kadar tartışarak karara bağlayacak.
(MSA-Y)

08.01.2013 16:08:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT