1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van Barosu'nun Danıştay Kararı Memnuniyeti Serkan Aslan Van
Van Barosunun Danıştay Kararı Memnuniyeti  Serkan Aslan    Van

Van Barosu'nun Danıştay Kararı Memnuniyeti Serkan Aslan Van

Van Baro Başkanı Murat Timur, Danıştay 8. Dairesi'nin Türkiye Barolar Birliği'nin meslek kurallarında yer alan avukatların ''başları açık'' görev yapacaklarına ilişkin düzenlemenin yürütmesinin durdur

A+A-
Van Baro Başkanı Murat Timur, Danıştay 8. Dairesi'nin Türkiye Barolar Birliği'nin meslek kurallarında yer alan avukatların ''başları açık'' görev yapacaklarına ilişkin düzenlemenin yürütmesinin durdurulmasına ilişkin kararının olumlu olduğunu ifade ederek, bunun ilerisi için güzel getirilerinin olacağını söyledi.
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Van Baro Başkanı Murat Timur, Türkiye Anayasa'sında inanç özgürlüğü ile ilgili maddenin mevcut olduğunu belirtti. Buna rağmen zorlamayla inanç özgürlüğüne yönelik bir takım girişimlerin sürdüğünü anlatan Timur, "Danıştay'ın vermiş olduğu bu karar avukatların duruşma salonlarına başörtüsü ile gelme imkanı verdi. Geçmişten beri mahkemeler ideolojik bir merkezin temsilciliğini yaptı. Bu yüzden bu olumlu bir karardır. Bu olaya temel hak ve özgürlükler, inanç özgürlükleri çerçevesinde bakıyoruz. Danıştay'ın vermiş olduğu karar ilerisi için bir karardır, bu anlamda olumlu buluyoruz. Güzel getirileri de olacaktır" dedi.
(SER-MSA-Y)

29.01.2013 15:08:12 TSI

HABERE YORUM KAT