1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van Barosu Silvan'a Gitti

Van Barosu Silvan'a Gitti

Van Barosu Silvan'a Gitti
A+A-

Son zamanlarda Silvan'da yaşanan olaylardan dolayı Van Barosu Başkanı Murat Timur ve Baro avukatlarından Av. Adil Aslan ve Av. Halil Kaya yaşanan olayları yerinde incelemek için Silvan'a gitti.

Haber: İlhan Siyahtaş 

Silvan'da yaşanan olaylardan dolayı 10 gündür sokağa çıkma yasağının yaşandığı, askeri ve özel haraket birlikleri tarafından abluka altında tutulan Silvan ilçesinde olup biteni yerinde incelemek için Van barosu heyeti Silvan'a gitti.

Silvan'a giden heyet' te Van Baro Başkanı Av. Murat Timur, Av. Adil Aslan ve Av. Halil Kaya bulunuyor. Van Barosu heyeti adına bir açıklama yapan Baro başkanı Murat Timur, "Silvan'a 3. gidişimiz. Daha önce Türkiye Barolar Birliği insan hakları merkezi ve bölge baroları heyetiyle Silvan'a gitmiştik. İlçede yaşananları yerinde görmüş ve yaşananlarla ilgili rapor hazırlamıştık. İlçede yaşananlar,  lokal çatışma konseptinden çıkmış ve insan yaşamını hedef alan yüksek yoğunluklu bir savaş haline gelmiştir. Silvan'a giderek yaşananlara hukuk alanında müdahale etmek ve bunları rapor haline getirerek Türkiye ve dünya kamuoyuna duyurmayı amaçlıyoruz. Yaşananlar insan hakları açısında kabul edilir bir durum değil. Silvan'da yaşananlarla ilgili detaylı açıklamayı ve gözlemleri yakında kamuoyuyla paylaşacağız" şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT