1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Van AVM 2015'te Açılıyor

Van AVM 2015'te Açılıyor

Van AVM 2015'te Açılıyor
A+A-

Global Yatırım Holding tarafından, 2015 yılında bitirilmesi düşünülen Van’ın ilk alışveriş merkezi “Van Alış Veriş Merkezi (AVM)” yapılan toplantıyla basına tanıtıldı.


Van’da bir otelde düzenlenen basın açıklamasını Global Yatırım Holding Yönetim Üyesi Ayşegül Bensel tarafından yapıldı. Bensel, Doğunun cazibe merkezi Van’da yepyeni bir yaşam merkezi olarak nitelendirdiği ve Van AVM hakkında bilgi verdi. Bensel, “Van AVM Global Yatırım Holding’in (GYH) 50 Milyon Dolar maliyetle temellerini temmuz ayında atacağı alışveriş merkezi 2015’te kapılarını açması planlanıyor. Köklü tarihi ve kültürüyle zengin bir geçmişe sahip olan Doğu’nun incisi Van’da, şehrin ilk ve tek modern alışveriş merkezi “Van AVM” için geri sayım başlıyor. Modern mimarisi, güçlü markaları, son teknolojiyle donatılmış sinema salonları, geniş terasında yer alan kafe ve restoranlarının yanı sıra çocuklar için hazırlanan oyun alanlarıyla 2015’te hizmete girmesi planlanan Van AVM, şehrin tam merkezinde yepyeni bir buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nde turizm potansiyeli oldukça yüksek olan Van için büyük önem taşıyan Van AVM projesi, komşu ülkeler ve şehirlerden gelen turistlere de hizmet vermeyi hedefliyor. Global Yatırım Holding (GYH) 50 Milyon Dolarlık yatırımla şehir merkezindeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde 2015 yılında hizmete açmayı planladığı Van AVM ile bölgede büyük bir dinamizm vermeyi hedefliyor. Şehrin sosyal ve kültürel yaşamasına yepyeni bir soluk getirecek Van AVM, inşaat aşamasında 800, açıldıktan sonra ise 1000 kişilik ciddi bir istihdam sağlayacak. Toplam 55 bin metrekare üzerine inşa edilen Van AVM’nin kiralanabilir alanı 30 bin metrekare olacak. Proje tamamlandığında perakende sektörünün öncü markalarından oluşan yaklaşık 95 mağaza hizmete girecek. Van AVM’nin kiralama işlemleri AVM MFI Partners tarafından yürütülmektedir. Global Yatırım Holding olarak Ekim 2004 tarihinde bir holding şirketi olarak yeniden yapılanan Global Yatırım Holding A.Ş. (GYH) altyapı, gayrimenkul, enerji ve finansal servisler olmak üzere birçok faaliyet alanında yatırım yapmaktadır. Borsa İstanbul’da işlem gören GYH (GLYHO.IS) finans alanındaki deneyimlerini, endüstriyel iş olanaklarında en iyi şekilde değerlendirmektedir" dedi.

Van Cumhuriyet Caddesinde aldıkları (eski belediye garajı) 2008 yılında almış oldukları araziyle Van’da yatırım yapmaya karar verdiklerini ifade eden Bensel, “Neden Van diye sorarsanız. Malumunuz Yüzüncü Yıl Üniversitesi olması, Van Kalesi, Akdamar Kilisesi bulunması, buraya her sene yüz binlerce turist geliyor olması, çevre illerden hatta komşu ülkelerden buraya çekiyor olması, Van’ın bir kavşak niteliğinde olması, büyüme, gelişme ekonomik olarak, sosyal olarak ve kültürel olarak büyüme ve gelişme potansiyeli olması bizi Van’da yatırım yapmaya iten nedenlerdendir.” şeklinde konuştu.

2-078.jpg

3-101.jpg

4-086.jpg

5-060.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum