1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Van Adım Adım Taranıyor

Van Adım Adım Taranıyor

Van Adım Adım Taranıyor
A+A-

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, il genelinde özürlü, yaşlı ve korumaya muhtaç çocukların tespiti için alan taraması yapıyor. 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerindeki depremlerden sonra o

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, il genelinde özürlü, yaşlı ve korumaya muhtaç çocukların tespiti için alan taraması yapıyor.
23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerindeki depremlerden sonra oluşturulan koordinasyon merkezi ile depremzedelerin dertlerini dinleyen, yardımlarına koşup çözümler üretmeye çalışan Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları, deprem öncesinde olduğu gibi depremin etkilerinin silinmesinin ardından da Van'ı üç koldan tarıyor. Van'ın özürlü, yaşlı ve bakıma muhtaç kesimin veri tabanının oluşturulması için de önemli bir çalışmada bulduklarını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Ertosun, "Biz yaşlısıyla, genciyle, özürlüsüyle, kadını, erkeği ve çocuğuyla bir aileyiz. Bir vücudun organları gibi aynı vücudu paylaşıyoruz. Aksayan ve ağrıyan her organ bir bedenin bütün parçalarını ağrıtır. Bir toplumun bütün kesimlerine, bir bedenin bütün kılcal damarlarına kadar erişmek durumundayız" dedi.
Ertosun, Van'daki her bir bireyin derdini dinlemek, derdine ortak olmak ve çözümler bulmak için uzman personellerle beraber sahada olduklarını belirtti.
(MSA-Y)

15.01.2013 14:35:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT