1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VALİLİK BİNASINDA GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI

VALİLİK BİNASINDA GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI

VALİLİK BİNASINDA GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, 23 Ekim ve 9 Kasım\'da meydana gelen depremler sonucu hasar gören valilik binasının güçlendirme çalışmalarını yerinde inceledi.

Beraberindeki Vali Yardımcısı Hakan Alkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akkuş ve inşaat firması yetkilileri ile birlikte ilk olarak bodrum kattan incelemelerine başlayan Vali Karaloğlu, bodrum katındaki incelemelerde kurumların taşınması sonrası arta kalan büro malzemelerinin ihtiyacı olan kurumlara dağıtılması yönünde talimat verdi. Bodrum katının ardından Vali Karaloğlu, üst kata çıkarak incelemelerine devam etti. İnşaat alanında çalışan işçilerin iş güvenlik kurallarına uymamış olmaları Vali Karaloğlu'nun dikkatinden kaçmadı. Çekiçle fayansın fazlalıklarını kıran ustanın yanına giderek, kırılan fayansların jilet kadar keskin olacağını, dolayısıyla seken fayans parçalarının göze veya vücudunun başka bölgesine gelmesi durumunda ciddi sakatlıklar doğurabileceği konusunda uyararak, koruyucu gözlük ve kask takması konusunda tavsiyede bulunan Vali Karaloğlu, firma yetkilisine işçilerin iş güvenliği ile ilgilenmesi hususunda talimat verdi.
 

Sonra demirci ustalarının yanına giderek bir süre sohbet ederek yapılan demir çalışmalarını detaylı bir şekilde inceleyen Vali Karaloğlu, buradan yeni kurulacak olan ilçenin kaymakamlık için tahsis edilen katını da inceledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT