1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali'den Çat Kapı Ev Ziyareti

Vali'den Çat Kapı Ev Ziyareti

Validen Çat Kapı Ev Ziyareti
A+A-

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, kent merkezinde çeşitli mahallelerde ikamet eden Afgan mülteci ve Gümüşhanelilerin evlerine çat kapı ziyaret gerçekleştirdi. Vali Mayda, beraberinde Vali Yardımcıs

Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, kent merkezinde çeşitli mahallelerde ikamet eden Afgan mülteci ve Gümüşhanelilerin evlerine çat kapı ziyaret gerçekleştirdi.
Vali Mayda, beraberinde Vali Yardımcısı Cahit Karatepe, Torul Kaymakamı Recai Karal ve Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı Avukat İsmail Taştan'la birlikte evleri haber vermeksizin ziyaret etti.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Afgan mültecilerin Gümüşhane'de sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürdürmesi için çaba gösterildiğini ifade eden Vali Mayda, özellikle genç çocukları bulunan ailelerin çocuklarını mutlaka okullara göndermelerini istedi.
İhtiyaç sahibi vatandaşların evlerini ziyaret eden Vali Mayda, bir süre önce il genelindeki fakir ve muhtaç ailelere çeşitli ayni yardımlarda bulunduklarını hatırlatarak, " Vatandaşımız mutlu olduğu, refaha kavuştuğu sürece devletimiz de var olacaktır. Devletin tüm imkanları ihtiyaç sahibi ailelere gerekli yardımı yapmak için seferber edilmiştir. Zaman zaman İşlerden arta kalan zamanlarda akşamüzeri vatandaşları ziyaret ederek onların hatırlarını sormaya çalışıyorum, onların dertlerini dinleyip çözüm bulmaya gayret ediyoruz. Ayrıca Van depreminin ardından ilimize gelen 140 dolayındaki mülteci çeşitli evlerde ve Naim Ağaç Spor tesislerinde ikamet ediyorlar. Devlet olarak kendi vatandaşlarımıza ne yapıyorsak misafirimiz olan mültecilere de aynısını yapmak için çaba gösteriyoruz. Ziyaret ettiğimiz evlerde genellikle küçük çocuklar ve gençler görüyoruz. Eğitimin önemini belirterek ailelere çocuklarını okula göndermeleri konusunda da telkinlerde bulunuyoruz." dedi.
(RE-ÖS-Y)

16.01.2013 13:03:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT