1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Yılmaz'dan Çalışan Gazetecilere Kutlama Mesajı

Vali Yılmaz'dan Çalışan Gazetecilere Kutlama Mesajı

Vali Yılmazdan Çalışan Gazetecilere Kutlama Mesajı
A+A-

Düzce Valisi Adnan Yılmaz, "Her zaman gerçeğin ve doğrunun peşinde, basın meslek ahlak ilkelerine bağlı, kamu yararını her şeyin üzerinde tutan, insan haklarına ve farklı düşüncelere saygılı bir anlay

Düzce Valisi Adnan Yılmaz, "Her zaman gerçeğin ve doğrunun peşinde, basın meslek ahlak ilkelerine bağlı, kamu yararını her şeyin üzerinde tutan, insan haklarına ve farklı düşüncelere saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum" dedi.
Vali Adnan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Yılmaz mesajında "Haberleri doğru, tarafsız, farklı görüş ve düşünceleri nesnel bir şekilde ortaya koyan bir basının, toplumun bilgilenmesinde, bilinçlenmesinde ve toplumsal barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli payı vardır. Demokrasimizin sağlıklı işlemesi ve yerleşerek kökleşmesinde hayati bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarımızın, görevlerini çağdaş imkanlarla ve daha verimli şekilde yerine getirebilmelerine büyük önem veriyoruz. Her zaman gerçeğin ve doğrunun peşinde, basın meslek ahlak ilkelerine bağlı, kamu yararını her şeyin üzerinde tutan, insan haklarına ve farklı düşüncelere saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum. İletişim çağının yaşandığı ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde; haberleşme, iletişim ve yayıncılık alanındaki teknolojik gelişmelere paralel olarak basın-yayın kuruluşları araçlarını ve kendilerini yenilemekte, medya mensuplarımız da mesleklerini çok daha modern imkanlarla icra edebilmektedirler. Temel değerlerimizi her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutarak güven ve istikrar ortamını korumak başta basın camiasının olmak üzere hepimizin önceliği olmalıdır. Basınımızın, Gazeteci Meslek Etik İlkeleri sorumluluk bilinci içinde yayınlarını başarıyla sürdürmelerini diliyorum. Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.
(AY)

09.01.2013 12:05:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT