1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Yeni Yılı Çocuklarla Karşıladı

Vali Yeni Yılı Çocuklarla Karşıladı

Vali Yeni Yılı Çocuklarla Karşıladı
A+A-

Beraberinde Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın kızı Zeynep Konur Günaydın, SDÜ İşletme Bölümü Öğrenc

Beraberinde Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdoğan Küçüköner, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın kızı Zeynep Konur Günaydın, SDÜ İşletme Bölümü Öğrencisi Burçin Özdemir, Gazi Üniversitesi Ekonometri Mezunu Şeyma Özdemir ile birlikte 'Şehrigül Sevgi Evi'ne gelen Vali Oğuz, hayatının en güzel akşamlarından birisini yaşadığını belirtti. Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük ve müdürlük çalışanları, sevgi anneleri ve 'Efeler Sevgi Evi' ve 'Şehrigül Sevgi Evi' çocuklarının da hazır bulunduğu akşamda hep birlikte yemek yenildi, oyunlar oynandı ve yeni yıl dilekleri tutuldu.
BURADAKİ SEVGİ TÜM DÜNYAYA YAYILSIN
Yurtta kalan çocukların devletin şemsiyesi altında bulunduklarını ifade eden Vali Oğuz; "Çocuklar öncelikle şunu belirtmek istiyorum, biz sizleri gönülden seviyoruz, bunu hiçbir zaman unutmayın. Sizlere kapımız her zaman açık, özel veya genel olabilir, her türlü sorununuzu bana anlatabilirsiniz. Sizler çok şanslısınız, bizim esas amacımız dışarıda kalan sokak çocuklarını da kucaklayabilmektir. Çok şükür devletimiz kimsesiz çocukları şemsiyesi altına alarak her türlü ihtiyaçlarını karşılamakta. Bulunduğumuz ev orta halli bir ailenin evinde bulunması gereken eşyalarla dolu ve hatta ondan bile daha iyi şekilde tefriş edilmiş durumda. Önce yaratana şükrediyoruz, sonra da devletimize çok teşekkür ediyoruz. İnşallah 2013 yılı 2012 yılından daha güzel olur. 2013 yılı mutluluklara vesile olsun, huzura vesile olsun ve barışa vesile olsun. Biz hiçbir çocuğun üzülmesini, ağlamasını istemiyoruz. Bütün çocukların yüzü gülsün. Bunu sadece kendi şehrimiz içi değil, bütün ülkemiz çocukları için, bütün dünya çocukları için istiyoruz. Kardeşlik olsun, sevgi olsun. Şu sıcak yuvadaki sevgi buradan bütün dünyaya yayılsın. Buradan bütün kardeşlerimizi selamlıyoruz, sizin şahsınızda bütün dünya çocuklarına ve insanlığa sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yeni yıl diliyoruz" dedi.
Çocuklara çeşitli yeni yıl hediyeleri veren Vali Memduh Oğuz ve eşi Canan Oğuz, çocukları tek tek öperek yeni yıllarını kutladılar.

01.01.2013 11:45:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT