1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Turhan'dan Engelli Öğrencilere Sertifika

Vali Turhan'dan Engelli Öğrencilere Sertifika

Vali Turhandan Engelli Öğrencilere Sertifika
A+A-

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, temizlik işçiliği ve araç yıkama kursunu bitiren 16 engelli öğrenciye sertifikalarını verdi. İş-Kur İl Müdürlüğü ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği tarafınd

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, temizlik işçiliği ve araç yıkama kursunu bitiren 16 engelli öğrenciye sertifikalarını verdi.
İş-Kur İl Müdürlüğü ve Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği tarafından düzenlenen temizlik işçiliği ve araç yıkama kursunu bitiren 16 engelli öğrenciye sertifika verildi. Mustafa Necatibey Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Vali Ahmet Turhan, "Engellilerimize fırsat ve eğitim verildiğinde ailelerine yardımcı olacak işler yapabilirler. Doğru tespitler yapılarak engellilerimizin yeteneklerine göre iş imkanı sağlanacak eğitimler verildiğinde sosyal hayata katılabilirler. Bir engellimize bile daha kolay yaşayabileceği bir imkan vermek bizler için çok anlamlı" dedi.
Toplumda dezavantajlı gruplara karşı yürütülen projeleri takdir ettiğini söyleyen Vali Turhan, valilik olarak bu tarz organizasyonları imkanları dahilinde destekleyeceklerini söyledi. Vali Turhan, kursu tamamlayan 16 engelli öğrenciye sertifikalarını dağıttı.
(BD-MŞ)

29.01.2013 11:06:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT