1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Tekinarslan Stk'ları Ziyaret Etti

Vali Tekinarslan Stk'ları Ziyaret Etti

Vali Tekinarslan Stkları Ziyaret Etti
A+A-

Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti. İlk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati Aydemir'i makamında ziyaret e

Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.
İlk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati Aydemir'i makamında ziyaret eden Vali Tekinarslan, esnafların sorun ve sıkıntıları konusunda bilgi aldı. Zaman buldukça esnaflarla bir araya gelmeye özen gösterdiğini belirten Vali Tekinarslan, "Bugünümü esnafların, çiftlerin ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını, onları temsil eden sivil toplum kuruluşlarından (STK) dinlemeye ayırdık. Bu vesileyle Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği'ni ziyaret ediyoruz. İnsanlarımıza hem yaşam standartları noktasında hem de geçimlerini sağladıkları işlerle ilgili ne gibi kolaylıklar getirilebileceği konusunda kafa yoruyoruz" diye konuştu.

"PROJE DESTEK OFİSİ AÇILACAK"
Devletin kalkınmaya yönelik birçok konuda proje ürettiğini ve bu yönde programlar geliştirdiğini belirten Vali Tekinarslan, "Vatandaşlarımızın bundan daha fazla yararlanması için Proje Destek Ofisi açmayı düşünüyoruz. Daha profesyonel ve sonuca yönelik projelerin gerçekleştirilmesi için vatandaşlarımıza yardım edeceğiz" dedi.
Vali Tekinarslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretinden sonra Ahilik Haftası'nda yılın esnafı seçilen Yusuf Atik'i ziyaret ederek makamında birlikte çektirdiği fotoğrafı hediye etti. Daha sonra Ziraat Odası'na geçen Vali Tekinarslan, Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir'den çiftçilerin sorunlarını dinledi.
Sabah saatlerinde hayvan pazarında vatandaşlarla bir araya geldiğini belirten Vali Tekinarslan, "Vatandaşlarımızın hayvan alım satımı konusunda yaşadıkları sıkıntıları ve taleplerini dinledik. Özellikle saman fiyatları konusunda şikayetler aldık. Bu konuda geçtiğimiz hafta Ziraat Odası Başkanı Yavuz Aydemir'le de görüştük ve yapılan görüşmeler sonucunda önümüzdeki günlerde samanın ucuz fiyata gelmesini bekliyoruz. Öte yandan bu konuda piyasanın nabzını tuttuk. Vatandaşlarımızın her türlü sorununda yanında olacağız ve imkanlar doğrultusunda bunların çözülmesi için çalışacağız" şeklinde konuştu.
Daha sonra Muhtarlar Derneği'ne geçen Vali Tekinarslan, Dernek Başkanı Bedrettin Taştan ve muhtarlardan köylülerin taleplerini dinledi.
(AG-MSA-Y)

11.01.2013 12:15:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT