1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Tekinarslan, Engellerin Karneleri Evde Verdi

Vali Tekinarslan, Engellerin Karneleri Evde Verdi

Vali Tekinarslan, Engellerin Karneleri Evde Verdi
A+A-

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, ağır engelli olmaları nedeniyle okula gidemedikleri için evlerinde eğitim verilen 3 öğrencin evine giderek karnelerini verdi. Kazım Karabekir Mahallesi'nde bulunan Na

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, ağır engelli olmaları nedeniyle okula gidemedikleri için evlerinde eğitim verilen 3 öğrencin evine giderek karnelerini verdi.

Kazım Karabekir Mahallesi'nde bulunan Naci Gökçe Lisesi'nde karne töreni katılan Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak tarafından karşılandı. 10-G sınıfına geçen Tekinarslan, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Öğrencilere karne veren Tekinarslan, başarılı öğrencilere hediye dağıttı. Daha sonra Ağrı'nın Tutak İlçesinde ikamet eden ve Naci Gökçe Anadolu Lisesi'nde okuyan ama üniversite sınavlarına hazırlanması nedeniyle karnesini almayan Ağrı Valiliğinde stajerlik yapan kaymakam adayı Murat Irğat'a 10 yıl sonra karnesini ve takdir belgesini veren Tekinarslan, öğrencilere Murat Irğat'ı örnek almasını istedi. Karne ve tekdir belgesine verilmesine şaşıran kaymakam adayı Murat Irğat, bu sürprizi hazırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak'a teşekkür etti.
Buradan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ağır engelli öğrencilere evde eğitim çalışması kapsamında evde eğitim verilen engelli öğrencilerden Suat Arvas, Pervin Akyol ve Deniz Aslan'a evlerinde ziyaret etti. Engelli öğrencilerle bir süre sohbet eden Tekinarslan, engellerin öğrencilerin okuyan kardeşlerin karnesini istedi. Engelli öğrencilerin karnesi ile karşılaştıran Tekinarslan engellerin öğrencilerin karnesindeki notları kardeşlerinde notlarında iyi olduğunu görünce tatilde çalışıp ikinci dönemde notları yükseltmesini istedi. Engellerin öğrencilerin ailesi ile bir süre sohbet eden Tekinarslan engelli öğrencilerin karnesi ve hediye verdi.
(AG-Yİ-Y)

25.01.2013 14:56:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT