1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Taşyapan, Atatürk Anadolu Lisesi ve Van Urartu Müzesi'nde...

Vali Taşyapan, Atatürk Anadolu Lisesi ve Van Urartu Müzesi'nde...

Vali Taşyapan, Atatürk Anadolu Lisesi ve Van Urartu Müzesi'nde...
A+A-

Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van depremi sonrası kullanılamaz hale gelen ve şimdilerde yeniden inşa edilen İpekyolu ilçesindeki Atatürk Anadolu Lisesi inşaatı ve Urartu Müzesini gezerek incelemelerde bulundu.

İpekyolu ilçesinde sınırları içerisinde bulunan 32 derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşan okulun inşaatını gezen Vali Taşyapan, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve çalışmaları yürüten firma yetkililerinden bilgi aldı.

Firma müteahhitlerinden, okulun 2016-2017 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesini isteyen Vali Taşyapan, kullanılan inşaat malzemeleri ve işçilik kalitesinin yüksek tutulması noktasında da uyarılarda bulundu. Atatürk Anadolu Lisesi’nden Van Urartu Müzesine geçen Vali Taşyapan, 18 koldan oluşan müze içindeki hollerin hepsini tek tek gezerek inceledi. 2018 yılında kesin kabulü yapılacak olan müzenin eksikliklerinin tespit edilerek kendisine bir rapor olarak bildirilmesi talimatını veren Vali Taşyapan, eserlerin sergileneceği ve sosyal aktivitelerin yapılacağı bölümleri de gezerek yetkililerden bilgi aldı.

3-672.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT