1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Tapsız, Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

Vali Tapsız, Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

Vali Tapsız, Gazeteciler İle Bir Araya Geldi
A+A-

Vali Süleyman Tapsız, Kilis'te görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Doğanhan Restoran sahibi Erdoğan Aktaş'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya Vali Süleyman Tapsız, V

Vali Süleyman Tapsız, Kilis'te görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Doğanhan Restoran sahibi Erdoğan Aktaş'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya Vali Süleyman Tapsız, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selçuk Özpolat ile gazeteciler katıldı. Samimi sohbet ortamında geçen yemekte konuşan Vali Tapsız, Kilis'in Suriyeliler konusunda iyi bir sınav verdiğini belirterek, "Sınır illeri içerisinde Kilis halkı kadar duyarlı yardım sever bir halk yok. Gerek konteyner kentte gerekse Kilis'in içerisinde bulunan Suriyeliler ile ilgili olumsuz hiçbir şey yaşanmıyor diyebiliriz. Bunda hem Suriyelilerin hemde Kilis halkının katkısı büyük. Suriyelilerin daha iyi şartlarda yaşaması için Valilik olarak sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışıyoruz. Bizzat kendim büyük firmalar ile işadamları ile kontak kurarak giysi başta olmak üzere barında ihtiyaçlarını bu firmalar ve işadamları aracığı ile karşılıyoruz. İnşallah Suriye, normale döner bu çaresiz kalmış insanlar ülkelerine döner. Şuanda öncelikli sıkıntı Suriyeliler olduğu için onların sorunlarına daha fazla zaman ayırıyoruz. Boş zamanlarımda hafta sonu bile yanıma koruma almadan esnafımızın vatandaşlarımızın içerisinde oluyorum. İnşallah, Suriyeliler ile ilgili yardımlar bir seviyeye geldikten sonra veya ülkelerine dönmeleri halinde Kilis'te yaşayan gerçekten mağdur olan insanların yardımına da koşacağız. Zaten vakıf aracılığı ile gerekli yardımları yapıyoruz" dedi.
Kurumların fiziki anlamda sıkıntısı bulunduğunu vurgulayan Vali Tapsız, "Kilis'te göreve başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen gördüğüm eksikliklerin telafisi için çalışıyoruz. Eski hükümet konağı olarak bilinen Cumhuriyet Meydanı'ndaki eski adliye binasının yerini Kilis Valiliği olarak kullanacağız. Restorasyon için proje hazırlanıyor. İnşallah kısa süre içerisinde restorasyon çalışmalarına başlamış olacağız. Kilis Devlet Hastanesi'nin büyütülmesi için çalışıyoruz. İlk planda 60 yatak büyüyecek, daha sonra hemen yatak sayısını attırmak için ihaleye çıkacağız. Arsa ile ilgili sıkıntının çözülmesi için çalışıyoruz" diye konuştu.
(MAD-MAD-Y)

11.01.2013 16:07:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT