1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Şerif Yılmaz:

Vali Şerif Yılmaz:

Vali Şerif Yılmaz:
A+A-

Vali Şerif Yılmaz, Atatürk'ün Kayseri'ye gelişinin yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Büyük Komutan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Heyet-i Temsiliye Reisi olarak Kayseri'ye gelişinin 93. Yıl d

Vali Şerif Yılmaz, Atatürk'ün Kayseri'ye gelişinin yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Büyük Komutan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Heyet-i Temsiliye Reisi olarak Kayseri'ye gelişinin 93. Yıl dönümündeyiz. Büyük coşkuyu bugün'de farklı bir heyecanla yaşıyoruz" ifadesinde bulundu.
Vali Yılmaz'ın mesajı şu şekilde:
"Bilindiği üzere, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra yurdumuzun her bölgesi işgal edilmişti. Bunun üzerine Anadolu halkı bilinçlendirilmiş ve Milli Mücadele başlatılmıştı. Samsun'da başlayan Kurtuluş Mücadelesi, Amasya, Erzurum, Sivas gibi illerde, Anadolu insanımızın katılımlarıyla yapılan toplantı ve kongrelerle devam etmiştir.
Gazi Mustafa Kemal, Sivas'tan sonra İlimize geldiğinde, binlerce Kayserili karşıladı ve bağrına bastı. Kurtuluş mücadelesi verilirken en sıkıntılı günlerde Büyük Önder'in işaret ettiği hedefi yerine getirmekte büyük gayret gösteren Kayseriler, O'nun duyduğu güveni boşa çıkarmamışlardır. Kayseri bugün de bağımsızlığına düşkün, inançlı ve çalışkan insanların yaşadığı şehir olarak Anadolu'ya ve Dünyaya örnek olmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anar, yaşayan gazilerimize de sağlık ve esenlikler diler, Atatürk'ün Kayseri'ye gelişinin 93. Yıl dönümü vesilesi ile tüm Kayserililere saygı ve sevgilerimi sunarım."
(AÖ-Y)

18.12.2012 11:47:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT