1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Şahin Balıkçı Barınaklarını İnceledi

Vali Şahin Balıkçı Barınaklarını İnceledi

Vali Şahin Balıkçı Barınaklarını İnceledi
A+A-

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz'ın verdiği önergelerle Meclis gündemine getirdiği balıkçı barınaklarının sorunlarını Vali Dursun Ali Şahin yerinde inceledi. Gire

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz'ın verdiği önergelerle Meclis gündemine getirdiği balıkçı barınaklarının sorunlarını Vali Dursun Ali Şahin yerinde inceledi.
Giresun'un Bulancak ilçesi Küçüklü köyündeki balıkçı barınağının kumla dolması nedeniyle balıkçıların 6 aydır denize çıkamamasıyla ilgili sorunları Vali Şahin yerinde inceleyerek sorunun en kısa sürede çözüleceğini söyledi.
Küçüklü Köyü Balıkçılar Derneği Başkanı Bekir Deniz, "Bizim daha önce yasal yollarla uğraşlarımızı Valimizin kendi yetkisini kullanarak kısa sürede çözeceğine inanıyoruz. Çünkü balıkçılarımız 6 ayı aşkın süredir limanın girişi kumla dolması nedeniyle denize açılamamaktadır. Burada 30 tane balıkçı teknesi bulunmakta ve bu teknelerden onlarca hane, yüzlerce kişi rızkını kazanmaktadır" dedi.
Daha önce balıkçıların sorunlarını bir çok defa İl Genel Meclisi gündemine getiren CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz ise "Giresun, 120 kilometrelik sahiliyle 22 çekek,4 barınağıyla balıkçıların ana merkezi durumunda bir ildir. Balıkçılıkla geçinen ailelerin yoğun olduğu ilimizde ne yazık ki çekek ve barınaklarımızda bir çok sorun bulunmaktadır. Bu sorunlardan birisi de Küçüklü balıkçı barınağındadır. Buranın girişi kumla dolduğundan kullanılamaz hale gelmiştir. Valimiz de sorunu yerinde inceleme hassasiyeti göstermiştir" dedi.
Yapılan incelemenin ardından kısa sürece sorunun çözüleceğini ifade eden Vali Dursun Ali Şahin, "Sorunu yerinde incelemek için buradayım. Barınağı gördüm ve çözüm üretilmesini bekleyen bir barınak. Hafta içerisinde ilk işim buradaki balıkçılarımızın sorununu çözmek başlıca işim olacaktır. Şuanda mevzuatı inceletmek için çalışma başlattım.Balıkçılarımızı daha fazla mağdur etmeyeceğiz" dedi.
Vali Şahin'in balıkçı barınağı incelemesinde Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, CHP Bulancak İlçe Başkanı Fatma Karaibrahim Canik de yer aldı.
(AB-EK-Y)

13.01.2013 14:44:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT