1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Şahin Arena Stadı İnşaatında İnceleme Yaptı

Vali Şahin Arena Stadı İnşaatında İnceleme Yaptı

Vali Şahin Arena Stadı İnşaatında İnceleme Yaptı
A+A-

Malatya Valisi Vasip Şahin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılmakta olan Malatya Arena Stadyumu'nun inşaat alanında inceleme yaparak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Vasip Şahin, Ge

Malatya Valisi Vasip Şahin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılmakta olan Malatya Arena Stadyumu'nun inşaat alanında inceleme yaparak çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Vasip Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı ile birlikte İnönü Üniversitesi karşısında inşaatı süren Malatya Arena Stadyumu'na gitti.
Çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Şahin, "Malatya'da Arena önemli bir yapı olacak. 25 bin seyircili bir stat. Sporunda merkez noktasını biraz daha doğusuna doğru çekmiş olacağız. Bu bölgenin bir spor kompleksi halinde bir bütün olarak planlanmış olması güzel bir düşünce. Tamamen hayata geçirilmesi halinde Malatyalılar burada istifade edecekler. Malatya hem büyükşehir oldu hem de nüfusu 500 bini geçtiği için daha fazla spor tesislerine ihtiyaç var. Antrenman sahası ve Şeker Fabrikası alanında yaptırılacak olan kapalı spor salonu programa alındı. Şeker Fabrikası alanındaki Gençlik Merkezi'nin inşaatına başlandı. Bitirilmek üzere olan spor salonlarımız var, temeli atılacak olan tesislerimiz var. Malatya Spor Tesislerinde bu yıl bereketli bir yıl geçirilecek" diye konuştu.
Vali Şahin, incelemenin ardından Yeni Malatyaspor'un hazırlık maçını, Yeni Malatyaspor Başkanı Ertan Mumcu ile birlikte bir süre izledi.
Yeni Malatyaspor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Yeşiltepe'de yeni bir sahanın yapımını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte üstleneceklerini söyledi. Vali Şahin ise, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı'ya projeye başlanması talimatını verdi.
(BK-Y)

09.02.2013 17:41:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT