1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Pek'ten Ticaret Borsası'na Ziyaret

Vali Pek'ten Ticaret Borsası'na Ziyaret

Vali Pekten Ticaret Borsasına Ziyaret
A+A-

Iğdır Valisi Ahmet Pek, Iğdır Ticaret Borsası'nı ziyaret etti. Ticaret Borsası Başkanı İsmail Aras ve yönetim kurulu üyeleri tarafından bina girişinde karşılanan Vali Pek, iade-i ziyarette bulunduğ

Iğdır Valisi Ahmet Pek, Iğdır Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.
Ticaret Borsası Başkanı İsmail Aras ve yönetim kurulu üyeleri tarafından bina girişinde karşılanan Vali Pek, iade-i ziyarette bulunduğu belirtildi. Başkan İsmail Aras ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Pek, Iğdır'ın tanıtımının iyi yapılmadığını düşündüğünü belirterek, tanıtım konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini, Ticaret Borsası'nın da bu konuda katkıda bulunması gerektiğini ifade etti.
Ticaret Borsası Başkanı İsmail Aras ise, Ticaret Borsası'nın sıkıntılı bir süreçten geçtiğini, geçmişte özel sektörle giriştiği yatırımın başarısız olduğunu, ancak arkadaşlarıyla yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti. Aras, "Iğdır'ımızın gerçekten bir et piyasasına ihtiyacı var. Bazı yerlerde etin kilogramı 20 lira ve üzeri satılırken bazı kasaplar 10 liraya satıyor. Özellikle köylerde ucuz satılan etin sağlıklı olup olmadığı belli değil. Onun için Ticaret Borsası olarak bizim düşüncemiz, halka yönelik bir et satış merkezi oluşturmak. Et satış merkezi kurmak için araştırma yapıyoruz. Başarabilirsek vatandaşımız 'Ben pahalı et aldım, sağlıksız et aldım' demeden rahatça et borsasından etini alabilecektir" dedi.
Vali Ahmet Pek de, projenin hayata geçmesi için elinden gelen desteği vereceğini belirtti.
(BM-MSA-Y)

11.02.2013 17:34:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT