1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Mutlu'dan Özeleştiri

Vali Mutlu'dan Özeleştiri

Vali Mutludan Özeleştiri
A+A-

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu tarihi surlar konusunda özeleştiride bulunarak, "Onlar bizim tarihi kültürümüz. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Burada bir eks

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu tarihi surlar konusunda özeleştiride bulunarak, "Onlar bizim tarihi kültürümüz. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Burada bir eksikliğimiz olduğunu da ifade etmemiz lazım" dedi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ABD'li turist Sarai Sierra'nın öldürülmesine ilişkin olarak, "Bütün seçenekler masada. Değerlendiriyoruz. Metropoller arasında İstanbul, suç oranı en düşün metropoldür. Bizim için önemli olan İstanbul halkının güvenliği. Buraya gelen misafirleri güvenliği de bizim için çok önemli" diye konuştu.
Vali Mutlu, surların güvenliği konusunda yeni bir çalışmanın yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine, "Onlar bizim tarihi kültürümüz. Onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Burada bir eksikliğimiz olduğunu da ifade etmemiz lazım" ifadelerini kullandı.
Vali Mutlu Sierra'nın ailesinin Türk polisine teşekkür ettiğinin hatırlatılması üzerine, "Sağ olsunlar" şeklinde konuştu.
(TC-ÖFA-Y)

05.02.2013 17:55:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT