1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Lekesiz: "reyhanlı Barajı Bölgemizin Hayat Kaynağı Olacak"

Vali Lekesiz: "reyhanlı Barajı Bölgemizin Hayat Kaynağı Olacak"

Vali Lekesiz: reyhanlı Barajı Bölgemizin Hayat Kaynağı Olacak
A+A-

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı Barajı inşaat alanında incelemelerde bulundu. Lekesiz, "Reyhanlı Barajı bölgemizin hayat kaynağı olacak" dedi. Vali Lekesiz, Reyhanlı Barajı inşaat alan

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı Barajı inşaat alanında incelemelerde bulundu. Lekesiz, "Reyhanlı Barajı bölgemizin hayat kaynağı olacak" dedi.
Vali Lekesiz, Reyhanlı Barajı inşaat alanında incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalarla ilgili
DSİ Hatay İl Müdürü Ali Şensöz'den bilgi aldı. Lekesiz, Hatay ve ilke için büyük öneme sahip olan baraj ile Amik Ovası'nda yer alan 600 bin dekar arazinin sulanmasının ve 200 bin dekar sahanın da taşkından korunmasının sağlanacağını söyledi.
15.5.2015, saat 15.15'de açılışının yapılması planlanan baraj inşaatında 24 saat çalışma esasının devam ettiğini, nakdi ve fiziki gerçekleşmenin şu an itibarı ile yüzde 32 olduğunu belirten Vali Lekesiz, "600 bin dekar arazinin sulanacağı göz önüne alındığında barajın gecikmesi, ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz ekonomisi açısından kayıp olur. Tüm bunları göz önüne alıp bu işi iyi takip edeceğiz, çalışmalarımız titizlikle devam edecek. Bu baraj bölgemizin hayat kaynağı olacak. Ne kadar erken biterse sadece ilimizin değil ülkemizin kazancı da o kadar çok olacaktır" diye konuştu.
(ADN-Y)

06.12.2012 15:48:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT