1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Lekesiz, Hatay'da 2012'de Gerçekleşen Asayiş Olaylarını Değerlendirdi

Vali Lekesiz, Hatay'da 2012'de Gerçekleşen Asayiş Olaylarını Değerlendirdi

Vali Lekesiz, Hatayda 2012de Gerçekleşen Asayiş Olaylarını Değerlendirdi
A+A-

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Başoğlu'yla birlikte 2012 yılında Hatay'da yaşanan asayiş olaylarına ilişkin basın mensuplarına bilg

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Başoğlu'yla birlikte 2012 yılında Hatay'da yaşanan asayiş olaylarına ilişkin basın mensuplarına bilgi verdi.
Geçtiğimiz yıl, Amanos Dağları kırsalında PKK'ya yönelik 186 operasyon yapıldığını, 4 örgüt mensubunun yaralı yakalandığını, 8 örgüt mensubunun ise öldürüldüğünü belirten Vali Lekesiz, ele geçirilen dokümanlar sayesinde 1 örgüt mensubunun da İstanbul'da gözaltına alındığını dile getirdi. Operasyonlarda jandarma ve polis özel harekat ekiplerinin koordineli şekilde çalıştığını aktaran Vali Lekesiz, 5 adet uzun namlulu silah, 3 adet roket atar, 4 adet tabanca, 20 adet el bombası, 8 adet telsiz ile telsiz şifreleri, 70 kilogram patlayıcı madde ile çok sayıda patlayıcı madde düzeneği, bulunan silahlara ait mühimmatın yanı sıra örgütsel dokümanların ele geçirildiğini söyledi.
2012 yılında il genelinde 24 bin 935 asayiş olayı yaşandığını aktaran Vali Lekesiz, bunlardan 21 bin 481 olayın aydınlatıldığını, kalan 3 bin 454 olayın ise aydınlatılmaya çalışıldığını belirtti. İl genelinde bir önceki yıla göre suçları aydınlatma konusunda yüzde 9'luk bir artışla yüzde 86 rakamına ulaşıldığını ifade eden Vali Lekesiz, il emniyet müdürlüğü ekiplerinden oluşan güven timleri sayesinde kent genelinde yaşanan dolandırıcılık ve kapkaç olaylarında büyük düşüş yaşandığını belirtti.
Güven timlerinin banka önlerindeki çalışmaları kapsamında 98 vatandaşın dolandırılmaktan kurtarıldığına değinen Vali Lekesiz, vatandaşları dolandırmaya çalışan 11 kişinin suçüstü yakalandığını duyurdu.
Kaçakçılık, uyuşturucu, maliye ve narkotik ekipler tarafından il genelinde 4 bin 468 operasyon yapıldığını anlatan Lekesiz, operasyonlar sonucu 3 milyon 452 bin kök kenevir bitkisi, 2 bin 395 kilogram esrar maddesi ile 240 kilogram eroin maddesinin ele geçirildiğini ifade etti.
(ADM-OK-Y)

17.01.2013 16:19:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT