1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Kolat Kü Tıp Fakültesi Hastane Binasını İnceledi

Vali Kolat Kü Tıp Fakültesi Hastane Binasını İnceledi

Vali Kolat Kü Tıp Fakültesi Hastane Binasını İnceledi
A+A-

Kırıkkale'de yapımı tamamlanmak üzere olan 271 yataklı Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 51 yatakla da yoğun bakım hastalarına hizmet verilmesi hedefleniyor. Kırıkkale Üniversitesi

Kırıkkale'de yapımı tamamlanmak üzere olan 271 yataklı Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 51 yatakla da yoğun bakım hastalarına hizmet verilmesi hedefleniyor.
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde incelemelerde bulunan Valisi Ali Kolat, Başhekim Prof. Dr. Koray Dural'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başhekim Dural, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin, hastalar tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve yetersiz kaldığını ifade ederek yapımı bitmek üzere olan 271 yataklı yeni hastane ile daha iyi hizmet verileceğini kaydetti.
Hastanede, 51 yatağın yoğum bakım ünitesi olarak ayrıldığını belirten Dural, ildeki yoğun bakım ünitesi ihtiyacına cevap verileceğini söyledi.
Vali Kolat ile beraberindeki Tıp Fakültesi Dekanı Sedat Kaygusuz ve Başhekim Prof. Dr. Koray Dural polikliniklerdeki hastalarla, serviste yatan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
(VY-BÖ)

11.02.2013 16:58:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT