1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VALİ KARALOĞLU’NDAN SANAYİCİYE MORAL ZİYARETİ

VALİ KARALOĞLU’NDAN SANAYİCİYE MORAL ZİYARETİ

VALİ KARALOĞLU’NDAN SANAYİCİYE MORAL ZİYARETİ
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan ve yıllık 5 bin ton kapasite ile yurt içinde önemli bir pazar payına sahip olan pvc boru fabrikasında incelemelerde bulundu.


Vali Münir Karaloğlu, iş adamı Hasan Perihanoğlu’na ait Pimaş Pvc Boru Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Vali Karaloğlu, fabrikaya gelişinde Hasan Perihanoğlu ve kardeşi Hüseyin Perihanoğlu tarafından karşılandı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mirza Nadiroğlu, Başkan Yardımcısı Mustafa Kantarcıoğlu ile OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Hakan ve Yönetim Kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyaret sırasında iş adamı Hasan Perihanoğlu, fabrika üretimi ve pazar hakkında bilgi verdi. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası Vali Münir Karaloğlu, yıllık 5 bin ton kapasite ile üretim yapan fabrikada incelemelerde bulundu. Drenaj ve sondaj boruları üreten ve bölgede önemli bir pazara sahip olan işletmeyi beğendiğini ifade eden Karaloğlu, iş adamı Perihanoğlu’na bol kazançlar temennisinde bulundu.


Vali Münir Karaloğlu’nun, deprem sonrası sıkıntı yaşayan sanayicilere moral vermek amacıyla yaptığı ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren işadamı Hasan Perihanoğlu, marka olan drenaj ve sondaj boru imalatlarında 2013 yılında kapasite artırımına gideceklerini söyledi. OSB yönetiminden yeni arsa tahsisinde bulunduğunu ve bu konuda destek sözü aldığını kaydeden Perihanoğlu: ”Apexboru olarak 2011 yılı içinde bir yatırım yaparak derinkuyu sondaj boruları-drenaj boruları, atık su boruları ve basınçlı içme suyu boruları üretimine başladık. Bu tesisimizin yıllık kapasitesi 5 bin tondur. Amacımız; bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmaktır. Son yıllarda derin kuyularda çelik ve paslanabilen boruların yerine PVC'den üretilen sondaj boru kullanımı hızla arttı. Bizler de kapalı ve filtreli olmak üzere iki tipte boru üretiyoruz. PVC derin kuyu borularının kullanımının yaygınlaşmasındaki en büyük etkenler; kolay montaj edilmesi, hafif ve uzun ömürlü olması, paslanmaması ve suyun tadını bozmamasıdır. Firmamız tarafından üretilen tüm ürünler; TS 11794 - TS 274 ve TS 275 standartlarına uygun olarak ve ISO 9001-2000 kalite yönetim sistemi güvencesiyle üretilmektedir. Aynı zamanda taşıyıcı sisteme sahip drenaj borularımız, karayolları yol yapımlarında güvenle kullanılmaktadır. aldığımız olumlu dönütler, bizi mutlu etmektedir. Şu anda ürün pazarında herhangi bir sorunumuz yok. Kaliteli ürün olduğu için satışlarımızdan da memnunuz” diye konuştu.


Vali Karaloğlu, Perihanoğlu ailesi ile fabrika önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra OSB’den ayrıldı.

A+A-

HABERE YORUM KAT