1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VALİ KARALOĞLU’NDAN KÜRTÇE VEDA

VALİ KARALOĞLU’NDAN KÜRTÇE VEDA

VALİ KARALOĞLU’NDAN KÜRTÇE VEDA
A+A-

Bursa’ya atan Van Valisi Münir Karaloğlu\'nun onuruna verilen veda yemeğinde Kürtçe şarkı seslendirmesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Karaloğlu, \"Gönlümüz hep Van\'da olacak\" dedi.


Van Valiliği tarafından Van'daki bir otelde verilen veda yemeğine her kesimden davetli katıldı. Gecede bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, Van'a hizmet etmeyi Allah'ın bir nimeti olarak gördüğünü kaydetti. Güzel bir şehirden cihan imparatorluğuna kuruculuk yapan bir şehre gideceğini ifade eden Karaloğlu, Van'da edindiği tecrübeleri artık Bursa ve Bursa halkı için kullanacağını belirtti. Vatanın herhangi bir yerinde hizmet etmenin bütün vatana, bir insana hizmet etmeyi ise bütün insanlara hizmet etmek olarak gördüğünü dile getiren Karaloğlu, "Van'dan ayrılmamız fiziki bir ayrılık olacak. Biliniz gönlümüz hep Van'da, hep Vanlıyla olacak. Bu çağın Türkiye için hükmü, devlet için millet anlayışı yerine, millet için devlet anlayışının olmasıdır. İşte biz bu anlayışla 4 senedir milletin hizmetkarı olmaya çalıştık” diye konuştu.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her yıl valileri Ankara'da toplayarak ülkenin batısındaki tüm gelişmelerin doğusunda da olması talimatını verdiğini hatırlatan Karaloğlu, kendilerinin de bu talimatları yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Van'da hizmet ederken zorluklarla karşılaştıklarını, karşılaştıkları her engel ve zorlukta inci kefali balığını kendilerine örnek aldıklarını belirten Karaloğlu, "İnci kefali bıkmadan, usanmadan neslini korumak için engelleri aşmayı binlerce defa deniyorsa biz de karşımıza çıkan engelleri aşabilmek için binlerce kez denedik, zorlukları kolay eyledik. Van'da iki büyük deprem yaşadık. Canlarımız yandı, canlarımızı kaybettik. Deprem öncesinde birileri utanmadan, 'Acaba bu millet beraber yaşama iradesini kaybetti mi, acaba biz falancaları ayırsak böyle yolumuza devam etsek' sorularını soruyordu ama Van Depremi'nden sonra 75 milyon millet, 'Hayır biz bin yıldır olduğu gibi bundan sonra kıyamete kadar da beraber yaşamaya devam edeceğiz çünkü biz acıyı paylaşabiliyoruz' dedi. Önemli olan o sıkıntılı dönemde milletin birlik, beraberliğini ve dayanışma ruhunu göstererek o sıkıntılı ortamdan çıkmaktı. Biz de o sıkıntılı ortamdan çıktık ve depremin üzerinden iki yıl geçmeden Van'a gelenler şaşırıyorlar. Çok şükür bu şehir çok hızlı bir şekilde ayağa kalktı" dedi.


Daha önce çalıştığı yerlerle de bağının kesilmediğini, Van ile de bağını kesmeyeceğini belirten Karaloğlu, Vanlılardan haklarını helal etmelerini istedi.
AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ise, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'yı eleştirerek tutuklu bulunduğu davadan tahliye edilmesi sonrası göreve başlamasında yardımcı olan Vali Karaloğlu'nun veda gecesine gelmiş olması gerektiğini söyledi.


Salona gelen davetlilerin söz aldığı bölümde ise, hasta 5 çocuğuna sahip çıkıldığı için mutluluğunu duygulu sözlerle dile getiren anne ile sevgi evlerindeki genç kızın okuduğu veda mektubu duygulu anların yaşamasına neden oldu.


Vali Karaloğlu, "Ey Dilbere" adlı Kürtçe şarkı eşliğinde izletilen sinevizyon gösterisi sırasında AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan'a eşlik ederek şarkıyı okudu.


Ardından kendisine takdim edilen hediyeleri kabul eden Vali Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, davetlilerle tek tek tokalaşarak vedalaştı. Bu sırada Karaloğlu'nun eşine sarılarak ağlayan kadın davetliler, vali ve eşini duygulandırdı.

A+A-

HABERE YORUM KAT