1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Karaloğlu, Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Vali Karaloğlu, Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Vali Karaloğlu, Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile birlikte Melikşah Öğrenci Yurdu'nda kalan üniversite öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. v

Van Valisi Münir Karaloğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile birlikte Melikşah Öğrenci Yurdu'nda kalan üniversite öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
vali Karaloğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin (YYÜ) Zeve Kampüsü yerleşkesinde yapımı devam eden ve önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan 6 bin kişi kapasiteli öğrenci yurdu inşaatındaki incelemelerinin ardından, Rektör Prof. Dr. Peyami Battal ile birlikte öğrenci yemekhanesine geçti. Burada YYÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Şekeroğlu, Prof. Dr. Ahmet Kazankaya ve Prof. Dr. Kenan Demirel ile Genel Sekreter Prof. Dr. Murat Demirel ve Yurt-Kur Bölge Müdür Vekili Muhyettin Polat tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, beraberindekilerle birlikte öğrenci yemekhanesine geçti. Kafeteryada oturan öğrencilerle tokalaşarak ayaküstü sohbet eden Karaloğlu, öğrencilerle birlikte sıraya girerek cacık, pirinç pilavı ve İzmir köfteden oluşan akşam yemeği menüsünü aldı. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ile birlikte öğrencilerin yemek yediği masaya oturan Karaloğlu, çeşitli bölümlerde okuyan öğrencilerle yemek yiyerek, onlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. Yaklaşık 45 dakika yemekhanede kalan Karaloğlu, daha sonra Yurt-Kur Bölge Müdürlüğü idari binasına geçti. Bölge Müdür Vekili Muhittin Polat ve kurum personeliyle bir durum değerlendirmesi yapan Karaloğlu, öğrencilerin taleplerini iletti. Yemekhanede görevli gıda mühendisine de hijyen başta olmak üzere yemek kalitesini sürekli kontrol etmesi talimatını veren Karaloğlu, deprem döneminde kurulan prefabrik yurtlardaki incelemelerinin ardından buradan ayrıldı.
(MSA-Y)

07.02.2013 12:31:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT