1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Karaloğlu \"Kızlarına\" Röportaj Verdi

Vali Karaloğlu \"Kızlarına\" Röportaj Verdi

Vali Karaloğlu \Kızlarına\ Röportaj Verdi
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, Özel Serhat İlköğretim Okulu’nun bu yıl 4’ncü sayısını çıkaracağı İngilizce-Türkçe içerikli ‘Serhat Nevbahar’ isimli dergi için kızları Meral Su ve Elif Meva ile diğer öğrencilere ikinci kez röportaj verdi.

Özel Serhat İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Yıldız, okulun İngilizce Öğretmeni Özgür Karacaoğlu, 4. sınıfta okuyan Meral Su Karaloğlu, Elif Meva Karaloğlu, Nursena Yıldız ve Gülşah Etik ile birlikte Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Elif Meva ve Meral Su; babası Vali Karaloğlu’na ebru çalışmasından yapılan lale tablosu, diğer öğrenciler ise okullarının tanıtım materyallerini hediye etti. Öğrencileri sıcak bir şekilde karşılayan Karaloğlu, kızları ve okul arkadaşlarının dergi için röportaj sorularını yanıtladı.
 

Okul Müdürü Mehmet Yıldız da, yoğun programına rağmen kendilerini makamında kabul ettikleri için Vali Münir Karaloğlu’na teşekkür etti. Yıldız; Van’ın 2011 yılında iki büyük deprem yaşadığını anımsatarak, kentin yeniden ayağa kalkmasında Vali Münir Karaloğlu’na yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Vatandaşların deyimiyle ‘Vanlı Vali’ olarak gördükleri Karaloğlu’na, Özel Serhat Eğitim Kurumları’nın 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda yeni açılacak olan Sağlık Meslek Lisesi ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümü hakkında bilgi veren Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen ‘Gönül Elçileri’ projesine destek olmak amacıyla batı illerinden gelen ailelerle Vanlı aileleri buluşturdukları çalışmayı anlattı.
 

Sıcak bir ortamda geçen röportaj sonrası çekilen hatıra fotoğrafının ardından Karaloğlu, misafirlerini uğurladı.

A+A-

HABERE YORUM KAT