1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VALİ KARALOĞLU BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

VALİ KARALOĞLU BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

VALİ KARALOĞLU BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
A+A-

Van Valisi Münir Karaloğlu, 9 Mayıs Avrupa Günü kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Van Valiliği Ali Paşa Toplantısı Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Vali Karaloğlu, 2'nci Dünya Savaşı’ndan sonra Avrupa kıtasında barışın, kardeşliğin ve refahın sağlanması için birlik çalışmalarının başladığını belirtti. Önce Avrupa Ekonomik Birliği, sonra Avrupa Birliği’ne dönüşen bir birliğin oluşturulduğunu anlatan Vali Karaloğlu, “Biz de bu birliğe tam üye olmak için müzakere yapan ülke konumundayız ve görüşmeler devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda ülkemizde bu büyük birliğin üyesi olacaktır, diye temenni ediyoruz.

1985 gününden bugüne 9 Mayıs Avrupa Günü olarak kutlanıyor. Bizde bu sene ‘Van Gençliği Gözü İle AB’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledik. Resim yarışmasına ortaokul öğrencilerimiz katıldı. Kompozisyon yarışmasına ise lise öğrencilerimiz katıldı. Bugün AB Günü, dolayısıyla dereceye giren öğrencilerimize hediyelerimiz olacak. Resim yarışmasında dereceye girenlere bisiklet, kompozisyonda derecelere giren birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet, üçüncüye de dijital fotoğraf makinesi vereceğiz. Hem resim hem kompozisyon yarışmasına katılan bütün öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
 

Yapılan konuşmanın ardından Vali Karaloğlu, dereceye girenlere ödüllerini verdi. Toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından program sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT