1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Güzeloğlu'nun 'çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı Mersin

Vali Güzeloğlu'nun 'çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı Mersin

Vali Güzeloğlunun  çalışan Gazeteciler Günü Mesajı  Mersin
A+A-

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, gazetecilik mesleğinin çok büyük fedakarlıklar istediğini ifade ederek, "Basınımız, bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizdir. Gerçekleştirilenleri ve beklentil

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, gazetecilik mesleğinin çok büyük fedakarlıklar istediğini ifade ederek, "Basınımız, bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizdir. Gerçekleştirilenleri ve beklentileri karşılıklı anlamda etkileşime bağlı olarak taşıyan ve aktaran yine basın mensuplarımızdır" dedi.
10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü'nü yaptığı yazılı açıklama ile kutlayan Vali Güzeloğlu, !Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler" ifadelerini kullandı.
Bir anlamda basının, kendilerinin eli, gözü, dili ve sesi olduğunu kaydeden Güzeloğlu, "Gerçekleştirilenleri ve beklentileri karşılıklı anlamda etkileşime bağlı olarak taşıyan ve aktaran yine basın mensuplarımızdır. Bu yüzden Mersin'in giderek gelişen kent kimliğinde basınımızın önemli bir yeri vardır. Bu anlamda basınımız ile kurulacak birlikteliklerinin Mersin'i ve Mersin basınını hedefe ulaştıracağını düşünüyorum. Gerek fiziksel altyapıda, gerekse personel eğitimi dahil her türlü çalışmada Mersin Valisi ve Mersin Valiliği olarak basın mensuplarının yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Atatürk'ün "Basın Bir Milletin Müşterek Sesidir" ilkesinden hareketle, basın ahlak esasları çerçevesinde çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim" ifadelerine yer verdi.
(KRY-Y)

09.01.2013 14:47:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT