1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Güvenç, Ulucanlar Köyünde İncelemelerde Bulundu

Vali Güvenç, Ulucanlar Köyünde İncelemelerde Bulundu

Vali Güvenç, Ulucanlar Köyünde İncelemelerde Bulundu
A+A-

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın merkeze bağlı Ulucanlar Köyü'nde incelemelerde bulundu. Vali Güvenç'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve Ulucanlar Köyü Muhtarı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın merkeze bağlı Ulucanlar Köyü'nde incelemelerde bulundu.
Vali Güvenç'e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve Ulucanlar Köyü Muhtarı Mahmut Alkan eşlik etti. İlk olarak köyün girişindeki yolları inceleyen Vali Güvenç, köyün sokaklarını dolaşarak köy yollarının yapılması hususunda özel idare yetkililerine talimat verdi. İnceleme esnasında köy muhtarı Alkan'dan köyün sorunları ile ilgili bilgi alan Vali Güvenç, köyün eksikliklerinin en kısa sürede giderileceğini belirtti. Köy meydanında bulunan direklerin kaldırılarak yol yapım sürecinin başlayacağını söyleyen Vali Güvenç, DEDAŞ yetkililerine de elektrik direklerinin yerlerinin değiştirilmesi konusunda talimat verdi.
Köyün yol sorununun çözümü konusunda yetkililere gerekli talimatları verdiğini anlatan Vali Güvenç, "Pazartesi günü DEDAŞ İl Müdürümüz ile İl Özel İdaremiz birlikte müdahale edecekler ve pazartesi günü Ulucanlar Köyünün içindeki yol sorununu çözmüş olacağız" dedi.
Muhtarın rahatsızlığını ortadan kaldıracaklarını kaydeden Vali Güvenç, "Biz de bugün genel sekreterimizle ve yol işleri müdürümüzle birlikte köye gelip incelemede bulunduk. Yerinin değişmesi gereken elektrik direkleri var. Çamur içerisinde olan yol var. Bunları 2-3 gün içerisinde halledeceğiz. Çocuklarımız çok rahat bir şekilde okullarına gidip gelecekler" dedi.
Köy Muhtarı Mahmut Alkan ise, "Sağ olsun Sayın Valimiz ve ekibi köyün sorunuyla ilgilendiler. Yakında sorunlar çözülecektir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından çocuklar tarafından yoğun ilgi gören Vali Güvenç, çocuklara şeker dağıtarak onlarla sohbet etti.

KESMETAŞ FABRİKASINDA İNCELEME
Ulucanlar ziyaretinin ardından Akçakale yolu üzerinde bulunan İl Özel İdaresine bağlı kesme taş üretim fabrikasında da incelemelerde bulunan Güvenç, kesme taşların sağlamlığını test etti. Kesme taş üretim tesisi hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Güvenç, çalışmaları bir süre izledikten sonra tesisten ayrıldı. Kesme taş üretim tesisi incelemesi esnasında Vali Güvenç'e İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu eşlik etti.
(RÇ-ÖZ-Y)

15.01.2013 18:45:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT