1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Güvenç, Geçit Köyünde İncelemelerde Bulundu

Vali Güvenç, Geçit Köyünde İncelemelerde Bulundu

Vali Güvenç, Geçit Köyünde İncelemelerde Bulundu
A+A-

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından merkeze bağlı Geçit köyünde yaptırılan oyun parkının açılışını gerçekleştirdi. Vali Celalettin Güvenç'e, Vali Yardımcısı

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından merkeze bağlı Geçit köyünde yaptırılan oyun parkının açılışını gerçekleştirdi.
Vali Celalettin Güvenç'e, Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Emin Dursun ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu eşlik etti.
Geçit Köyü Muhtarı Fuat Beşaltı tarafından karşılanan Vali Güvenç, ilk olarak oyun parkında çocuklarla bir süre sohbet ederek, çocuklara oyuncak ve şeker dağıttı. Güvenç, oyun parkı açılışından sonra köyün ileri gelenleriyle bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan Vali Güvenç, daire amirleriyle birlikte Geçit köyüne geldiklerini belirterek, "Çocukların oyun alanını ziyaret ettik. Buradan çıktıktan sonra okullarımızı ve yolları inceleyeceğiz. Aynı zamanda köylümüzün, öğretmenlerimizin, imamlarımızın da sorunlarını burada dinliyoruz. Meclis üyelerimizi dinliyoruz. Önümüzdeki dönem ne yapabiliriz? Yaptıklarımızdaki eksiklikler neler? Bunları konuşacağız" dedi.
Geçit köyü ziyaretinin ardından beraberindekilerle birlikte İl Özel İdaresi'ne ait asfalt şantiyesine geçen Vali Güvenç, burada kurum bünyesinde kurulan kesme taş parke fabrikasında üretilen parke taşlarını inceledi. İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu Vali Güvenç'e, kesme taş fabrikasında günlük bin metrekare parke taşı üretildiğinin bilgisini verirken, Vali Güvenç işçilerle de sohbet etti.

ACILI AİLEYE TAZİYE ZİYARETİ
Öte yandan, fabrika civarında, dün bir çocuğun hayatını kaybettiği su birikintisinin bulunduğu alanı inceleyen Vali Güvenç, burada bulunan vatandaşlarla görüştü. Vatandaşlardan gelen, su birikintisinin yer aldığı alanın kapatılması talebi üzerine Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yla görüştü. Belediye ve İl Özel İdaresi'nin birlikte yapacağı çalışmayla öncelikle alana girişin kapatılacağını ve vatandaşlara konunun en kısa sürede çözüleceğini söyleyen Güvenç, buradaki incelemesinin ardından hayatını kaybeden çocuğun ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı diledi.
(SO-Y)

06.02.2013 17:26:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT