1. HABERLER

  2. Vali Eşi, Maden Ocağına İndi

Vali Eşi, Maden Ocağına İndi

Vali Eşi, Maden Ocağına İndi
A+A-

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Kozlu'da bulunan maden ocağının eksi 560 koduna inerek 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında madencileri ziyaret etti. Zonguldak Valisi E

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Kozlu'da bulunan maden ocağının eksi 560 koduna inerek 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında madencileri ziyaret etti.
Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Dr. Dilek Didem Ayyıldız, beraberindekilerle, 7 Ocak 2013 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında meydana gelen faciada 8 işçinin hayatını kaybettiği maden ocağına inerek, 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında madencilerden destek istedi.
Dr. Didem Ayyıldız, ilk olarak TTK Kozlu Müessese Müdürü Kazım Eroğlu'nun odasında madenciler ve maden ocaklarıyla ilgili bilgi aldı. Ayyıldız ile birlikte, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü ve görevliler, madenci bareti ve kıyafetleri giyerek, işçi asansörü önüne geldi. Ayyıldız, burada ocaktan çıkan madencilere proje hakkında bilgiler vererek, onlarla bir süre sohbet etti. Madencilerin açtığı 'Hepimiz Zonguldak İçin Birer Gönül Elçisiyiz' pankartı önünde madencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. İşçi asansörüyle eksi 560 kodunda ana galeri önüne inen Ayyıldız, orada yerüstüne çıkmaya hazırlanan maden işçilerine 'Gönül Elçileri Projesi' hakkında bilgi vererek madencilerle bir süre sohbet etti.
Madencilerin birer gönül elçisi olduğunu ifade eden Ayyıldız, "Bugün buraya hem geçmiş olsun demeye hem de sizlerle tanışmaya geldim. Çalıştığınız ortamı görmek ve sizlerle bir proje yürütüyoruz onları paylaşmak için buradayız. Yeriniz bizim için ayrı, çünkü Zonguldak'ı Zonguldak yapan bir kimlik kazanmasına sebep olan sizlersiniz. Eğer Zonguldak'a bugün 2 katlı bir şehir deniyorsa, bu sizin sayenizde oluyor. Şehrin temelini oluşturan, 1. kat ayakta tutan bizim gönül işçilerimizsiniz. Gönül elçilerimizsiniz. Zonguldak Türkiye'de emeğin başkentidir. Sizler gerçek emek sahiplerisiniz. Madencilerin eksi 560 kodunda 'Gönül Elçileriyiz' mesajını vermesi son derece duygulandırıcı, vali eşi ve Zonguldak halkı için gurur vericidir. Hepimiz sizlerle gururu duyuyoruz. İyi ki varsınız. Allah sizi sevdiklerinize ve bizlere bağışlasın. Her türlü kazadan ve beladan korusun'' dedi.
Maden işçileri getirilen baklavalar ikram edildikten sonra, burada da işçilerle hatıra fotoğrafı çektirildi. Sonrasında tekrar asansörle eksi 560 kodundan yerüstüne çıkan Ayyıldız burada yeraltına inmeye hazırlanan başka bir gurup madencilerle de bir süre sohbet etti. Dr. Didem Dilek Ayyıldız daha sonra madencilerin dışarıda ikram ettiği çayı içti.
(SA-YHY-Y)

07.02.2013 18:42:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT