1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Erdoğan Bektaş, Hasta Ziyaret Etti

Vali Erdoğan Bektaş, Hasta Ziyaret Etti

Vali Erdoğan Bektaş, Hasta Ziyaret Etti
A+A-

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Evde Sağlık Hizmeti kapsamında hizmet alan yaşlı bir hastayı evinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, Vali Erdoğan Bektaş'a Evde Sağlı

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Evde Sağlık Hizmeti kapsamında hizmet alan yaşlı bir hastayı evinde ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, Vali Erdoğan Bektaş'a Evde Sağlık Hizmetinin Kastamonu'da uygulamaları hakkında bilgi verdi. Öztürk, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 10 Aralık 2010 yılında başlatılan Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında yatağa bağımlı ve kronik hastalığı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulduğunu söyledi. Dr. Öztürk, şu ana kadar toplam 2019 hastaya evinde hizmet verildiğini ve aktif olarak ise 702 hastanın da hizmet aldığını belirtti.
Ardından Vali Erdoğan Bektaş, yaşlı hasta hakkında bilgi alarak, Sağlık Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan Evde Sağlık Hizmeti uygulaması ile yatalak hastalar artık hastaneye gitme çilesinden kurtulduğunu söyledi. Uygulama ile artık sağlık ekipleri yatalak hastaların ayağına gittiğini ifade eden Vali Bektaş, "Sağlık kuruluşlarına ulaşmakta büyük zorluklar çeken hastalarımıza artık sağlık hizmeti evlerinde veriliyor. Bu şekilde hastalarımız evlerinde hem sağlık hizmetini alırken diğer taraftan da yaşadıkları ortamda ihtiyaçları tespit ediliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da aynı şekilde ilimizde ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşarak ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bizim en önemli görevlerimizden biride ihtiyaç sahibi ailelerin sosyal ortamlarını yaşanır hale getirmektir. Bizler ihtiyaç sahibi kimsesizlerin kimsesi olarak onlara sahip çıkacağız" diye konuştu.
(Vİ-OS-Y)

18.12.2012 12:28:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT