1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. VALİ DOĞAN'DAN YALANLAMA

VALİ DOĞAN'DAN YALANLAMA

VALİ DOĞANDAN YALANLAMA
A+A-

İçişleri Bakanlığı boşalan 5 vali yardımcılığı için 45 vali yardımcısıyla görüştü ancak hiçbiri Van’a gelmek istemediğini belirterek nazikçe teklifi geri çevirdi.

Geçtiğimiz günlerde Van vali yardımcılarının basın mensuplarını Valiliğe davet ederek düzenledikleri basın toplantısında ifade ettikleri, “İçişleri Bakanlığı boşalan 5 vali yardımcılığı için 45 vali yardımcısıyla görüştü ancak hiçbiri Van’a gelmek istemediğini belirterek nazikçe teklifi geri çevirdi” iddiası yalanlandı. 

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, vali yardımcılarının basın mensuplarını Valiliğe davet ederek düzenledikleri basın toplantısındaki iddialarıyla ilgili olarak, “Bakanlığın 45 vali yardımcısı ile görüşmesi gibi bir durum olmamıştır. Yine orada iddia edilen 45 vali yardımcısının Van’a atanmayı kabul etmediği de doğru değildir. İçişleri Bakanlığı'nda, iddia edildiği gibi böyle bir görüşme kesinlikle yapılmamıştır. İçişleri Bakanlığı bu iddiaları teyit etmemiştir” dedi.

Bu arada, İçişleri Bakanlığının atamalarla ilgili usullerinin kanunlarla belirlendiği de belirtildi. Yetkililer, bu konuda tayin talep edenlerin bir form doldurduklarını ve tayinlerin tercihlere göre yapıldığını söylediler. Ayrıca İçişleri Bakanlığının tayin talep eden personele, “Sen nereye gitmek istersin. Şuraya gider misin” gibi bir sorunun da bugüne kadar sorulmadığı ifade edildi.

Öte yandan, vali yardımcılarının yaptıkları basın açıklamasının hukuka aykırı olduğu da belirtildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT