1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Doğan: Çocuklar Üzerinden Siyaset Yapılmaz!

Vali Doğan: Çocuklar Üzerinden Siyaset Yapılmaz!

Vali Doğan: Çocuklar Üzerinden Siyaset Yapılmaz!
A+A-

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, bazı okullarda boykota yönelik, “Hiç kimsenin çocuklar üzerinde siyaset yapmaması gerekir” dedi.


Kürdi-Der, Eğitim-Sen ve Eğitim Destek Evi’nin Van’da okulların 15 Eylül itibarıyla bir hafta boyunca boykot edileceği çağrısı üzerine bazı bölgelerdeki öğrenciler okula gitmedi. Konu ile ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Vali Doğan, çeşitli siyasi grupların farklı talepleri olacağını belirterek, “Ancak bizim hiçbirimizin çocuklarımızın üzerinde siyaset yapmaya hakkı yoktur. Çocuklar hepimizin geleceğidir ve onların bu rekabetçi dünyada kendileriyle birlikte olan diğerlerine göre arkada kalmalarına sebep olacak her türlü olumsuz aktiviteden vazgeçmemiz lazım. Herhangi bir siyasi ekibin herhangi bir siyasi talebi olur, bunun meşru zeminleri vardır. Meşru zeminde bunu iletirler. Bu görüşülür, konuşulur ve o şekilde sonuç alınmaya gayret edilir. Demokrasilerde elbette gösteri, yürüyüş yapma, sivil itaatsizlik eylemleri yapma gibi bir takım kurumsal düzenlemeler de vardır, ama bunları temiz, hür kudrete sahip olan insanlar kullanırlar. Çocuklar üzerinde olmaz bu işler” dedi.
Vali Doğan, bu yıl işe alınmayan 304 taşeron işçiyle de görüşerek, durumlarının farkında olduklarını ve yeniden istihdam edilmeleri için çalıştıklarını söyleyerek, “Milli Eğitim Bakanlığı’na talebimizi ilettik. Strateji Başkanlığı diye bir yer var orada. O birim bunun bütçesini hazırlayacak ve bize kadro verdiği takdirde biz yine arkadaşlarımızla yola devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT