1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Daşöz'den Gazeteciler Günü Kutlaması

Vali Daşöz'den Gazeteciler Günü Kutlaması

Vali Daşözden Gazeteciler Günü Kutlaması
A+A-

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Ülkelerde demokratik hayatın yerleşmesinde ve sağlıklı olarak işlemesinde, düşünce ve ifade özgürlüğü

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Ülkelerde demokratik hayatın yerleşmesinde ve sağlıklı olarak işlemesinde, düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesinde, sosyal ve kültürel hayatın topluma yayılmasında, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde basının çok önemli katkısı bulunmaktadır." dedi.
Vali Halil İbrahim Daşöz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında gazetecilerin zor şartlar altında çalıştıklarını kaydeden Vali Daşöz, "Halkın haber alma ihtiyacını gideren, halkın talep ve beklentilerini idarecilere yansıtarak kamu görevini yerine getiren basın mensuplarının çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. Basın meslek ilkeleri doğrultusunda, insan haklarına saygılı yayın yapan Manisa medyamızın, halkımızın ve ilimizin yararını gözeterek, kurumlar arasındaki ilişkileri ve işbirliğini güçlendirmeye, birlik ve beraberliği artırmaya yönelik hassasiyetlerinin sürmesi en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, gece gündüz, kar kış demeden haber peşinde koşan gazetecilere ekonomik ve sosyal imkanlar sağlayan 212 sayılı yasanın kabulü nedeniyle ilan edilen '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, en içten saygı ve sevgilerimi sunarım." ifadelerini kullandı.
(AY-ÖND-Y)

09.01.2013 16:51:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT