1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Coş: "adana'da Bir İmar Kirliliği İle Karşı Karşıyayız"

Vali Coş: "adana'da Bir İmar Kirliliği İle Karşı Karşıyayız"

Vali Coş: adanada Bir İmar Kirliliği İle Karşı Karşıyayız
A+A-

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kentin ciddi boyutta bir imar kirliliği ile karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bunu düzeltmek için ne kadar çok çalışsak da çok büyük meblağlar gerektiriyor" dedi. V

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kentin ciddi boyutta bir imar kirliliği ile karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bunu düzeltmek için ne kadar çok çalışsak da çok büyük meblağlar gerektiriyor" dedi.
Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Güçbirliği Vakfı'nın "Adana Vizyon 2023" çalışması kapsamında düzenlenen "Bölgesel Kalkınmada Üniversiteler" konulu toplantıda yaptığı konuşmada Adana'nın 3 bin civarında çıkmaz sokağı bulunduğunu kaydetti. Şehirde standartlara uymayan yerleşim alanlarının da yoğun şekilde yer teşkil ettiğini vurgulayarak, "Adana'da bir imar kirliliği ile karşı karşıyayız. Bunu düzeltmek için ne kadar çok çalışsak da çok büyük meblağlar gerektiriyor. Bu imar kirliliği, zamanında biraz dikkat edilerek engellenebilirdi" diye konuştu. Vali Coş, imar kirliliğini önlemek için bundan sonra benzer hataların yapılmaması gerektiğinin altını çizerek, "Bu konuda bilimsel çevrelerin düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmalarında büyük yarar olduğunu düşünüyorum" dedi.
(ERN-AKL-Y)

07.12.2012 18:53:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT