1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Azizoğlu; "organik Arıcılık Faaliyetleri Tanıtılmalı"

Vali Azizoğlu; "organik Arıcılık Faaliyetleri Tanıtılmalı"

Vali Azizoğlu; organik Arıcılık Faaliyetleri Tanıtılmalı
A+A-

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, ''Organik arıcılık faaliyetleri tanıtılmalıdır'' dedi. Ardahan Öğretmenevinde düzenlenen Arıcılık konulu toplantıya Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, vali yardım

Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, ''Organik arıcılık faaliyetleri tanıtılmalıdır'' dedi.
Ardahan Öğretmenevinde düzenlenen Arıcılık konulu toplantıya Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, vali yardımcısı Kadir Taner Eser, İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Tanı, Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu ve SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) temsilcileri katıldı.
Ardahan'da uygulanan arıcılık faaliyetlerinin sistemli olarak yürütülebilmesi için etkin çalışmaların güçlendirilmesinin görüşüldüğü toplantıda, gerçekleştirilen organik arıcılık faaliyetleriyle ilgili tanıtımın yapılması da karara bağlandı.
Vali Azizoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada Ardahan'ın organik bal merkezi olabileceğini ifade ederek, bu konuda Ardahan'a has olduğu bilinen 1000'in üzerinde endemik bitkiden de yararlanılabileceğini kaydetti. Azizoğlu, organik arıcılık faaliyetleriyle ilgili tanıtımın yapılması gerektiğine dikkat çekti.
(OY-AT-Y)

19.01.2013 10:04:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT