1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Ayvaz: "mardin Ortadoğu'ya Açılan Kapı Olacak"

Vali Ayvaz: "mardin Ortadoğu'ya Açılan Kapı Olacak"

Vali Ayvaz: mardin Ortadoğuya Açılan Kapı Olacak
A+A-

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin'in geleceğini kurmak için hedeflenen projeleri uygulamak için harekete geçtiklerini belirterek, "Mardin Ortadoğu'ya açılan kapı olacak" dedi. Mardin'in gerek sana

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Mardin'in geleceğini kurmak için hedeflenen projeleri uygulamak için harekete geçtiklerini belirterek, "Mardin Ortadoğu'ya açılan kapı olacak" dedi.
Mardin'in gerek sanayide, gerekse turizmde yakaladığı başarılar ile dünya çapında ismini duyurduğunu belirten Vali Ayvaz, Mardin'i Güneydoğu'nun değil Ortadoğu'nun lojistiği olarak düşündüklerini ifade etti. Kente büyük yatırımlar düşündüklerini kaydeden Vali Ayvaz, "Bize şu anda dünya çapında yatırımcılardan hem turizm alanında hem sanayi alanında yatırım teklifi geliyor. Şu anda en büyük projemiz Mardin'in eski tarihine sahip çıkmaktır. 5 bin ile 10 bin yıl önceki Mardin'i ortaya çıkarmak istiyoruz. Onun için eski Mardin'deki betonarme binaları yıkarak gerçekleştirmek istiyoruz. Biz eski Mardin'deki çanak anten, elektrik ve telefon kablolarını yer altına çekerek, teknolojiye ait her şeyi yer altına aldık. İnsanlar buraya geldiği zaman sanki 3 bin, 5 bin yıl sonraki yıllarda kendini yaşıyormuş gibi hissedecek. Milli Savunma Bakanlığı, Mardin Kalesi'nin tahsisini Turizm Bakanlığı'na yaptı. Askeri üssümüz başka bir yere taşınacak. Yakın zamanda taşındıktan sonra orasını da halkımıza açık hale getireceğiz" dedi.
(MA-YRT-CC-Y)

04.01.2013 16:23:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT