1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Aydın'dan İhtiyaç Sahibi Ailelere Şefkat Eli

Vali Aydın'dan İhtiyaç Sahibi Ailelere Şefkat Eli

Vali Aydından İhtiyaç Sahibi Ailelere Şefkat Eli
A+A-

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Pala ile birlikte, Alan Mahallesi'nde ikamet eden, ihtiyaç sahibi Hasan Aktaş ve Nurettin Dayan adl

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Pala ile birlikte, Alan Mahallesi'nde ikamet eden, ihtiyaç sahibi Hasan Aktaş ve Nurettin Dayan adlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti.
İlk olarak, Zübeyde Hanım Lisesi öğrencileri ve Okul Aile Birliği'nin "Yoksul aile projesi" kapsamında tespit ettikleri ve çeşitli yardımlarda bulundukları Hasan Aktaş'ın evini ziyaret eden Vali Aydın, aile fertlerinin sorunlarını dinledi. Vali Aydın, aile reisi Hasan Aktaş ile eşi Muhsine Aktaş'ın sağlık kontrolünden geçirileceğini ve aileye gereken bütün desteklerin verileceğini belirtti. Vali Aydın daha sonra aynı mahallede ikamet eden evli ve yedi çocuklu ve beş çocuğu eğitim çağında olan ihtiyaç sahibi Nurettin Dayan adlı vatandaşın evini ziyaret etti. Kalp ameliyatı geçiren Nurattin Dayan ile bir süre görüşen, dert ve sıkıntılarını dinleyen Vali Aydın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın aileye her türlü ekonomik ve sosyal desteği sağlayacağını söyledi. Çocukların eğitim durumları hakkında da bilgi alan Vali Aydın, Dayan ailesine ev eşyalarının alınması ve evin boyanması ile diğer eksikliklerin giderilmesi konusunda ilgililere talimat verdi. Vali Aydın, "Okulumuz önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiştir. Okul idaresi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Devletimiz, her zaman fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanındadır. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacaktır. Çeşitli sebeplerle ulaşamadığımız ihtiyaç sahibi ailelerin mutlaka valiliğimize bildirilmesi gerekiyor. İhtiyaç sahibi ailelerimize her türlü desteği veriyoruz, destek olmaya da devam edeceğiz" dedi.
Ev ziyaretlerini tamamlayan Vali Aydın, Alan Mahallesi'ndeki çocuklarla bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.
(RÇ-AKK-Y)

20.02.2013 13:14:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT