1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Ata, Gaziantep'e 'gazilik Unvanı'nın Verilişini Kutladı Gaziantep

Vali Ata, Gaziantep'e 'gazilik Unvanı'nın Verilişini Kutladı Gaziantep

Vali Ata, Gaziantepe gazilik Unvanının Verilişini Kutladı     Gaziantep
A+A-

Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Dünyada 'Gazi' unvanı alan ilk ve tek şehir Gaziantep'in adının, tarihe altın harflerle Gaziantep olarak yazılışının 92'inci yıldönümünü, hep birlikte ve ilk günkü heyecan

Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Dünyada 'Gazi' unvanı alan ilk ve tek şehir Gaziantep'in adının, tarihe altın harflerle Gaziantep olarak yazılışının 92'inci yıldönümünü, hep birlikte ve ilk günkü heyecan ve gururla kutluyoruz" dedi.
Gaziantep Valisi Erdal Ata yayımladığı mesajında, "Kurtuluş Savaşımız; Türk milletinin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, zamanın en güçlü devletlerine karşı verdiği, tüm dünyaya emsal olmuş bir bağımsızlık mücadelesidir. Kurtuluş Savaşımız aynı zamanda; tarihte var olduğu günden beri, özgürlük ve bağımsızlığını bütün değerlerin üzerinde tutmuş bir milletin, boynuna asla esaret zinciri vurulamayacağının tüm dünyaya ilan ve ispatıdır. Her aşaması kahramanlıklarla dolu olan bu savaş içinde Gaziantep Savunması ise; bağımsızlık uğrunda kadın-erkek, genç-yaşlı demeden, düşmana tek yürek ve inanç birliğiyle direnerek, şanlı bir destan yazan Antep halkının, Anadolu'da başlattığı bir kıvılcımdır. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, dalga dalga yayılarak Kuvay-ı Milliye ateşine kıvılcım olan bu destansı mücadeleyi, 8 Şubat 1921 tarihinde 'Gazi' unvanı ile ödüllendirmiş ve tarih önünde şehrimizi böylesine anlamlı ve onurlu bir övgüye layık görmüştür. 92 yıldan beri 'Gazi' unvanını şerefle taşıyan Gaziantepliler, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra; kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz' sözünü rehber edinerek, geçmişten günümüze her konuda Anadolu'ya örnek olmuş ve hiç şüphe yok ki bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Gazilik Unvanı ve istiklal madalyasını layıkıyla taşıyacak, ülkemizi ve ona paralel olarak ilimizi, daha güzel yarınlara taşımak için Kurtuluş Savaşı'nda gösterdikleri kahramanlıklara yaraşır başarılar elde etmeye devam edeceklerdir. Tüm Gazianteplilerin cumhuriyetimize, milli ve manevi değerlerimize ve milletimizi çağdaş dünya ile birleştiren evrensel değerlere bağlı kalarak, kalkınma yarışında azimkar bir gayretle çalışmaya devam edeceklerine, birlik ve beraberlik içinde ülkemizin kalkınma ve gelişme yolculuğunda, her zaman en önde yürüyeceklerine olan inancımı ifade ediyorum. Şehrimizin 'Gazilik Unvanı' ile ödüllendirilişinin 92'inci yıldönümü kutlarken, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmetle, tüm gazilerimizi minnetle anıyorum" ifadelerini kaydetti.
(MDC-SO-Y)

06.02.2013 14:43:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT