1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Alimoğlu'ndan Karla Mücadele Çalışması Açıklaması

Vali Alimoğlu'ndan Karla Mücadele Çalışması Açıklaması

Vali Alimoğlundan Karla Mücadele Çalışması Açıklaması
A+A-

Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, makamında gazetecilerle bir araya gelerek karla mücadele çalışması hakkında bilgi verdi. Vali Alimoğlu, Hakkari genelinde 6 Ocak 2013 Pazar günü başlayıp ve halen dev

Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, makamında gazetecilerle bir araya gelerek karla mücadele çalışması hakkında bilgi verdi.
Vali Alimoğlu, Hakkari genelinde 6 Ocak 2013 Pazar günü başlayıp ve halen devam eden yoğun kar yağışının il merkezinde 165 santimetreye ulaştığını söyledi. Yoğun kar yağışının kış güzelleştirmesi ve birçok faydasının yanında yeraltı su kaynaklarını besleyici olması ve yaz mevsiminin kurak geçmeyeceğinin göstergesi olduğunu hatırlatan Vali Alimoğlu, "Bütün yollarımızı ulaşıma açmak için valiliğimizce tüm imkanlar seferber edilmiş olup halkımızın sabır ve desteği, görevlilerimizin üstün gayretleriyle kısa sürede yollarımızın tamamı hizmete açılacaktır. Bu iş için İl Özel İdaresi ve Karayolları teşkilatlarımıza ait kar savurma makinesi, loder, dozer, greyder, kamyon gibi toplam 50 iş makinesi ve 150 personel görev yapmaktadır" şeklinde konuştu.
Vali Alimoğlu, ayrıca 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle de ildeki gazetecilerin gününü kutlayarak, ili tanıtan güzel haberler yapılmasını istedi.
(FT-MSA-Y)

10.01.2013 15:44:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT