1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Al'dan Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na Ziyaret

Vali Al'dan Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na Ziyaret

Vali Aldan Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna Ziyaret
A+A-

Aydın Valisi Kerem Al, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti. Vali Kerem Al, AB Kırsal Kalkınma Fonlarını Aydın iliyle buluşturacak olan Tarım

Aydın Valisi Kerem Al, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti.
Vali Kerem Al, AB Kırsal Kalkınma Fonlarını Aydın iliyle buluşturacak olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Aydın İl Koordinatörlüğüne ziyarette bulundu. Vali Al, tüm kurum personelinin bir araya geldiği konferans salonunda TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çitçi'den kurumun çalışmaları, teşkilatlanma yapısı ve yürütülecek olan proje bazlı hibe destekleri hakkında bilgi aldı. Çiftçi, "'Amacımız tarım sektöründe gelişmişlik düzeyini artırılması ve tarımsal nüfusun refah seviyesinin yükseltilmesi ile AB'ye uyumun sağlanması, kurumumuz AB kırsal kalkınma desteklerini üreticilerle buluşturacak, Aydın'ın kalkınmasına güç katacak. Türkiye ve Aydın için büyük önem arz eden ve kullanılmadığı taktirde geri gidecek olan fonlardan azami derecede faydalanmamız için vereceğiniz tüm desteklere şimdiden teşekkür ederim. Aydın ilinin güçlenmesine ivme kazandıracak olan bu çalışmalarımızda sizlerinde desteği ile birlikte kazanan bir Aydın olmasını diliyorum. Kurumumuza yaptığınız değerli ziyaretiniz için teşekkür ederim" diye konuştu.
TKDK İl Koordinatörlüğü uzmanlarıyla tanışan Vali Al'a kurumun çalışmaları ve personel yapısı hakkında bilgiler paylaşıldı. Vali Al'a ayrıca gelen başvuru sayıları ve içerikleri, proje sunması muhtemel olan potansiyel yatırımcılar ve verilecek hibe oranlarıyla ilgili sayısal veriler sunumlar ile desteklenerek bilgiler sunuldu. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Lansman toplantısı, tanıtım faaliyetleri ve ilçe ziyaretleri ile ilgili programdan söz edildi.
TKDK Aydın İl Koordinatörlüğüne çalışmalarında başarılar dileyen Vali Kerem Al da, bir tarım ili olan Aydın'ın kalkınmasında böylesine dinamik ve genç bir kurumun çok önemli bir görev üstlendiğini söyledi. Vali Al, "Aydın'ımızın her ilçesindeki, her köyündeki ve en uzak noktasına kadarki tüm alanların tanınması gerekiyor. Bu anlamda kurumlar arası işbirliğine yönelik iletişimin kurulması ve yapılacak olan tanıtımlar ile duyurularla paylaşım sağlanmalı. Bizde Aydın Valiliği olarak da gerekli yönlendirme ve bilgilendirme sağlayacağız. Kurumun daha geniş kitlelerce tanınırlığını arttırma noktasında da her zaman destekçi olacağız" şeklinde konuştu.
(MB-İK)

19.01.2013 10:32:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT