1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Vali Al; Basın Mensuplarını Unutmadı

Vali Al; Basın Mensuplarını Unutmadı

Vali Al; Basın Mensuplarını Unutmadı
A+A-

Aydın Valisi Kerem Al; "Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür" dedi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla bir açıklama yapan V

Aydın Valisi Kerem Al; "Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür" dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla bir açıklama yapan Vali Kerem Al, basın çalışanlarına ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesinin ve bu günün "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlanmaya başlanmasının 52'inci yılının kutlandığına işaret etti. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basının, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla demokrasinin temel unsurlarından birisi olduğunu belirten Vali Al; "Bu bakımdan, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlerlik kazanması, iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür. Medyanın güçlü olması, gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek kamuoyunun istek ve taleplerinin doğru yansıtılması bakımından hayati önemdedir. Bundan dolayı gazetecilik, günümüzün en dinamik ve fedakarlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da ciddi bir ilerleme kaydeden basınımızın, geçmişten günümüze ülkemizin gelişmesinde çok değerli katkıları olmuştur. Basının ulaştığı seviyede en büyük pay, şartlar ne olursa olsun görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir" diye konuştu.
Çeşitli zorluklar içinde, toplumun bilgilendirilmesi ve topluma ışık tutulması amacıyla çalışan gazetecilerin çok önemli bir görev ve sorumluluğu yerine getirmekte olduğuna değinen Vali Al; "Kamuoyunun, ülke yararına yönlendirilmesi ve aydınlatılması gibi onurlu bir görevi yapmakta olan basın kuruluşlarının tüm çalışanlarının bu anlamlı günlerini içtenlikle kutluyorum. Hak ve sorumluluk bilincinin güçlenmesinde, demokrasi kültürünün gelişmesinde, sağlıklı bir toplum düzeninin inşasında gazetecilerin rolü oldukça büyüktür. Tarafsız, yüklendiği sorumluluğunun bilincinde, basın yayın ilkelerine sadık bir medya, güçlü, demokratik bir Türkiye'ye büyük katkı verecektir. Basın mensuplarımızın, şimdiye kadar başarıyla yerine getirdikleri bu onurlu görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, bütün basın mensuplarımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
(MB-İK)

08.01.2013 12:09:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT